Ельфвальд (король Східної Англії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ельфвальд
East Anglian tally (Textus Roffensis).png
Ім'я при народженні невідомо
Народився 7 століття
Помер 749
Національність англи
Діяльність суверен
Титул король Східної Англії
Посада King of East Angliad
Термін 713—749 роки
Попередник Ельдвульф
Наступник Хун
Беорна
Етельберт I
Конфесія католицтво
Рід Вуффінги
Батько Ельдвульф
Діти 2 сина

Ельфвальд (*Ælfwald, д/н —749) — король Східної Англії у 713749 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Вуффінгів. Син Ельдвульфа, короля Східної Англії. Про дату народження та молоді роки нічого невідомо. Знано, що він мав на той час непогану освіту, зокрема вільно володів латиною. Про це свідчить його листування з єпископом Боніфацієм вже за часів свого королювання. У 713 році після смерті батька успадкував трон.

У 716 році допоміг Етельбальду стати королем Мерсії. Останній уклав союзницьку угоду зі Східною Англією. Завдяки цьому Ельфвальд забезпечив мир на своїх кордонах й зміг зосередити зусилля на розбудові держави. Того ж року брав участь у соборі в Кловешо.

Він багато доклав зусилля задля розвитку ремі2сництва, посиленню торгівельних зв'язків з державами англосаксів в Британії та Франкською державою. Основним портом було місто Гіпесвіч.

За часи панування короля Ельфвальда значно зросло кількість карбованих срібних пенні (скетта)у Східній Англії. Все це свідчило про піднесення економіки королівства. В часи Ельфвальда зросла кількість віршованих елегічних та героїчних творів. На думку деяких дослідників, поема «Беовульф» була створена у Східній Англії за короля Ельфвальда.

У 749 році Ельфвальд помер, після чого королівство було розділено між Хуном, Беорною і Етельбертом I.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Russo, Daniel G. (1998). Town Origins and Development in Early England, c.400-950 A.D. Westport, U.S.A.: Greenwood. ISBN 0-313-30079-8.
  • Yorke, Barbara (2002). Kings and Kingdoms of Early Anglo-Saxon England. London and New York: Routledge. ISBN 0-415-16639-X.