Емануель Лойце

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Емануель Лойце
англ. Emanuel Leutze
При народженні англ. Emanuel Leutze
Народження 24 травня 1816(1816-05-24)[1][2][…]
Швебіш-Гмюнд, Вюртемберг[4]
Смерть 18 липня 1868(1868-07-18)[1][2][…] (52 роки)
  Вашингтон, США[4]
(інфаркт міокарда)
Поховання цвинтар «Гленвуд» (Вашингтон)d[5]
Національність американець німецького походження
Країна США США
Жанр історичний живопис
Навчання Дюссельдорфська академія мистецтв
Діяльність художник, митець, архітектурний кресляр
Напрямок романтизм
Відомі учні John Adams Elderd
Твори Вашингтон переправляється через Делавер, Westward the Course of Empire Takes Its Wayd, Mrs. Schuyler Burning Her Wheat Fields on the Approach of the Britishd і Washington Rallying the Troops at Monmouthd
Роботи в колекції Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Національна галерея мистецтв, Музей мистецтва Метрополітен[6], Cincinnati Museum Center at Union Terminald, Смітсонівський музей американського мистецтва, Музей мистецтв Філадельфії, Пенсільванська академія образотворчих мистецтв, Музей мистецтв округу Лос-Анжелес, Reynolda House Museum of American Artd, Національна портретна галерея США, Баварські державні колекції картинd, Галерея мистецтв Коркоран, Музей мистецтв Цинциннаті, Бруклінський музей, Wadsworth Atheneum Museum of Artd, Gilcrease Museumd, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Державна картинна галерея (Карлсруе), Гарвардський художній музей, Нью-Йоркське історичне товариствоd, Бременська картинна галерея, Художній музей Фогга[d] і Стара національна галерея
Автограф

CMNS: Емануель Лойце у Вікісховищі

Емануе́ль Ґо́тліб Ло́йце (нім. і англ. Emanuel Gottlieb Leutze; 24 травня, 1816 — 18 липня, 1868) — німецький і американський художник другої половини XIX ст.

Життєпис[ред. | ред. код]

Емануель Лойце прибув в США в 1825 році, у віці 9 років. Вивчав живопис в Філадельфії. У 1850 році Лойце повертається в Німеччину, де навчається в Дюссельдорфської академії мистецтв у Карла Фрідріха Лессінга. Основною темою художника в живопису стала історична, творчість же його по стилю можна віднести до Дюсельдорфської школі. Найбільш відоме полотно Е. Лойце — «Вашингтон переправляється через Делавер» — було написано під час перебування його в Німеччині; види річки Делавер ж списані з рейнських пейзажів у міста Кайзерверте (нині — частина Дюссельдорфа).

Вашингтон переправляється через Делавер (1851 р.)

Тривалий час Емануель Лойце очолював «Союз взаємодопомоги Дюссельдорфських художників». У 1848 році з його ініціативи створюється мистецьке об'єднання «Малкастен», в 1856 році — «Товариство німецьких художників». У 1842 році Лойце приїжджає в Мюнхен, а звідти — до Венеції і Рима. У 1845 він повертається в Дюссельдорф. Навіть в цей час його полотна зображують переважно події історії — наприклад, «Колумб перед Вищою радою в Саламанці». До цієї картини примикають інші, що відображали події XV—XVIII століть: «Колумб біля воріт монастиря Ла Нагіда», «Сер Волтер Релі і королева Єлизавета на прогулянці» (1845), «Торквемада підтримує короля Фердинанда, що відмовляє в прийомі посольству від євреїв» (1846), «Вашингтон в битві біля Монмута» (1852—1854) і ін.

У 1859 році Емануель Лойце повертається в США, де йому було доручено прикрасити своїми історичними картинами приміщення і зали засідань американських Конгресу і Сенату у вашингтонському Капітолії. У 1861 році художник, виконуючи це замовлення, створює монументальну настінну картину «Імперія бере курс на Захід[en]». Творчість Емануеля Лойце прославлена в США за свою національну, патріотичну спрямованість.

Галерея творів[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • Anne Hawkes Hutton: Portrait of Patriotism: Washington Crossing the Delaware. Radnor, Pennsylvania: Chilton Book Company 1975. ISBN 0-8019-6418-0
  • Michael Rehs: Wurzeln in fremder Erde: Zur Geschichte der südwestdeutschen Auswanderung nach Amerika DRW-Verlag, 1984, ISBN 3-87181-231-5 (Seite 125—127: Der Künstler)