Емблема Ємену

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герб Ємену
Деталі
Носій Республіка Ємен
Затверджений 1990
Девіз араб. الجمهورية اليمنية
(Республіка Ємен)

Емблема Республіки Ємен — це зображення золотого орла, який тримає в своїх пазурах сувій з написом арабською мовою ‎‎ араб. الجمهورية اليمنية‎‎‎ тобто англ. Al-Jumhuriyah al-Yamaniyah укр. Аль-Джумхурія Аль-Яманія, що означає «Республіка Ємен». На грудях у орла щит, на якому зображена Гребля Маріб і три гілки кави, що символізують головні символи Ємену:

Марібська Гребля — частина стародавньої іригаційної системи, яка забезпечувала водопостачання до столиці держави Саба — міста Маріб. На той час (VIII ст. до н. е.) це була унікальна споруда, руйнування якої згадується навіть у Корані.

Кавові гілки — Ємен вважається батьківщиною кави, хоча насправді кавове дерево у Ємен прийшло з Ефіопії, але саме з Ємену кавовий напій здійснив свій тріумфальний шлях до арабів, турків, — у країни Старого Світу, далі — в Новий Світ. Саме з єменських плантацій найкращий сорт кави «арабіка» отримав свою назву, а за єменським портом Моха — мока.

По праву і ліву сторону від орла зображені флагштоки з національними прапорами Ємену.

Історичні герби[ред. | ред. код]

Довгий час Ємен був розділений на дві країни Північний Ємен і Південний Ємен. У кожної країни був власний герб. У Півночного Ємену герб був майже один в один схожий на теперішній. На півдні герб був більш схожий на герби Єгипту, Іраку і Сирії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Все про світ. Країни. Прапори. Герби: енциклопедичний довідник / [відповідальний за випуск М. Ілляш]. — К. : Школа, 2001. — 622 с. ISBN 966-7657-79-5.

Посилання[ред. | ред. код]