Еммануель Арсан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Еммануель Арсан
фр. Emmanuelle Arsan
При народженні Марайя Бібід
Дата народження 19 січня 1932
Місце народження Бангкок (Таїланд)
Дата смерті 12 червня 2005
Місце смерті Шантлув (Францыя)

Еммануель Арсан (фр. Emmanuelle Arsan), справжнє ім'я Марайя Ролле-Андріан (фр. Marayat Rollet-Andriane), уроджена Марайя Бібід (фр. Marayat Bibidh) — французька письменниця таїландського походження, найбільш відома створенням літературного персонажа Еммануель — жінки, яка досліджує власну сексуальність за різних обставин[1].

Марайя Бібід народилася у Бангкоці (Таїланд). У 16 років вона вийшла заміж за французького дипломата при ЮНЕСКО, Луї-Жака Ролле-Андріана, у них народилися дві дочки. У 1959 році у Франції був опублікований і поширений без імені автора роман «Еммануель». Наступні видання були підписані псевдонімом Еммануель Арсан, згодом стало відомо, що це Марайя Ролле-Андріан. Хоча роман може здатися квазі-автобіографією, пізніше з'ясувалося, що фактичним автором був Луї-Жак Ролле-Андріан[2][3][4]. Під псевдонімом Еммануель Арсан було опубліковано ще кілька романів[5].

Після успіху фільму «Еммануель» у 1974 році Марайя стала номінальним режисером і сценаристом фільму «Лора» (1976) про сексуальні відкриття молодшої «Еммануель» на ім'я Лора. Фактично фільм режисерували Луї-Жак Ролле-Андріан і Роберто Д'Етторе П'яццолі[6], проте Ролле-Андріан був розчарований роботою продюсера Овідіо Ассонітіса і попросив, щоб ім'я Еммануель Арсан не було пов'язане з проектом, в результаті чого фільм був приписаний анонімному режисерові[4].

Марайя також з'являлася на екрані під сценічним псевдонімом Марайя Андріан (фр. Marayat Andriane) у 1966 році у фільмі «Піщана галька» і в 1967 році в епізоді «Поворот карти» американського серіалу «Велика долина». Єдина її поява в кіно з вказаним ім'ям Еммануель Арсан була у фільмі «Лора», також випущеному під назвою «Назавжди Еммануель».

Примітки[ред.ред. код]

  1. The New York Times
  2. Magazine-litteraire.com
  3. Francis Leroi, 70, années érotiques, éditions La Musardine, 1999
  4. а б Laure
  5. Bibliographie d’Emmanauelle Arsan
  6. Ovidio G. Assonitis, Beyond the Screen. Il cinema di Ovidio G. Assonitis, «Nocturno dossier», n° 82, May 2009, pp. 46-51

Посилання[ред.ред. код]