Енн із Зелених Дахів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Енн з Зелених дахів
англ. Anne of Green Gables
Енн із Зелених Дахів.png
Жанр дитяча література
Автор Люсі-Мод Монтгомері
Мова англійська
Написано Написано в Канаді, опубліковано в США.
Опубліковано червень 1908 рік [1]
Видання Anne of Green Gablesd і Anne of Green Gablesd
Переклад Анни Вовченко
Ілюстратор Jacques Fromontd
Цикл Anne of Green Gablesd
ISBN-13: 978-0-517-18968-9
ISBN-10: 0-517-18968-2

CMNS: Цей твір у Вікісховищі

«Енн з Зелених дахів» (англ. Anne of Green Gables) — перший і один з найвідоміших романів канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері, опублікований 1908 року. Роман неодноразово екранізували [2].

Сюжет[ред. | ред. код]

Дія роману розгортається наприкінці XIX століття. Немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти живуть на фермі Зелені Дахи в селі Ейвонлі на острові Принца Едуарда, вирішують взяти із сирітського притулку в Новій Шотландії хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві на фермі.

Зелені дахи, будинок розташований в Кавендіші

Але через непорозуміння під їх дах потрапляє не хлопчик, а руденька худорлява дівчинка одинадцяти років на ім'я Енн Ширлі. Розумна, жива Енн жадає бути всім у радість, вона дуже балакуча, але в той же час їй не подобаються власне ім'я, бліде обличчя, всіяне веснянками, і руді кіски. Нові батьки навсправжки беруться за її виховання. Разом з тим дівчинка росте, але в ній як і раніше залишаються її дитяча безпосередність і прямота.

В основу роману «Енн із Зелених Дахів» (1905) покладено дитячі спогади письменниці. У 1908 році книга вийшла у США. Успіх її був миттєвим і нечуваним. Марк Твен назвав руденьку героїню Монтгомері «найбільш зворушливою й чарівною дитиною художньої літератури із часів безсмертної Аліси».

Пов'язані твори[ред. | ред. код]

Виходячи з популярності першої книги, Люсі-Мод Монтгомері написала серію продовжень, щоб продовжити історію своєї героїні Енн Ширлі. Вони перераховані в хронологічному порядку нижче за віком Енн в кожному з романів.

Книги Люсі-Мод Монтгомері про Енн Ширлі:
# Назва книги Дата публікації Вік Енн Ширлі
1 Енн із Зелених Дахів 1908 11-16
2 Енн із Ейвонлі 1909 16-18
3 Енн із Острова Принца Едварда 1915 18-22
4 Енн із Шелестких Тополь 1936 22-25
5 Енн у Домі Мрії 1917 25-27
6 Енн із Інглсайду 1939 34-40
7 Діти з Долини Райдуг 1919 41
8 Рілла з Інглсайду 1921 49-53
Пов'язані книги, в яких енн Ширлі епізодчно з'являється
# Назва книги Дата публікації Вік Енн Ширлі
Ейвонлійські хроніки 1912
Ейвонлійські хроніки. Продовження 1920
The Blythes Are Quoted 2009

Видання українською мовою[ред. | ред. код]

Визнання українських читачів цикл книжок про Енн Ширлі здобув завдяки перекладам Анни Вовченко, які побачили світ у львівському видавництві «Урбіно».

«Енн» і туристична індустрія[ред. | ред. код]

Зелені Дахи (англ. Green Gables) — це назва фермерського господарства 19-го століття у Кавендіші (Острів Принца Едварда, Канада). Це одна з найвідоміших пам'яток в Канаді, що пов'язані з літературою. Будинок був офіційно визнаний Національно-історичною пам'яткою Канади у 1985 році, маєток розташований на території Національного парку Острів Принца Едуарда. Популярність авторки та персонажів її книг активно використовується туристичною індустрією канадської провінції Острів Принца Едварда. У туристичні маршрути включено відтворений хутір-музей Green Gables, «населений» персонажами роману. У театрах йдуть мюзикли за книгами Монтгомері. Туристам радять відвідати шоколадний магазин, де «колись купувала цукерки сама Люсі Мод» тощо.

Панорама Зелених дахів

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]