Енріко Руджері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Енріко Руджері
Зображення
Enrico Ruggeri
Основна інформація
Дата народження 5 червня 1957(1957-06-05) (62 роки)
Місце народження Мілан
Роки активності 1972 дотепер
Громадянство Італія Італія
Національність італієць
Професія кантауторе
Жанр поп, рок панк
Гурт Decibel
Лейбл SIF - Compagnia Generale del Disco [CGD] - PDU - SONY-BMG - Merak-Universal
Нагороди
enricoruggeri.net
CMNS: Файли на Вікісховищі

Енріко Руджері (італ. Enrico Ruggeri) 5 червня 1957 Міланіталійський кантауторе; принагідно письменник, телеведучий.

Опублікував 29 альбомів, з яких 23 студійних, 6 відкритих.

Двічі перемагав на Фестивалі Санремо.

Біографія[ред. | ред. код]

Початки[ред. | ред. код]

У 1972, в 15 років, створює свій перший гурт Marmellata Friend, який у 1974, зі вступом Сільвіо Капеччі, трансформується у Champagne Molotov [[[Шампанське]] молотов (ім'я, до якого він часто звертається на початку кар'єри соліста]. У 1977, після злиття Champagne Molotov та гурту Trifoglio, з'являються Decibel, з якими у 1978 він записує перший альбом Decibel [зазвичай відомий як Punk, через присутній на конверті напис]. Альбом, опублікований на Spaghetti Records, є невдалим (продано декілька сотень копій), крім того викликає звинувачення у глумі над релігією через текст пісні Paparock, який був закамуфльований у місці міксажу, зробленому незрозумілим при прослуховуванні.

Після синглу Indigestione disko, повернення Сільвіо Капеччі та участі у Фестивалі Санремо з піснею Contessa (музика Фульвіо Муціо, текст Руджері) приходить успіх і альбом 1980 року Vivo da re, продюсований Шелом Шапіро [Shel Shapiro], титульний трек з якого бере участь у Фестивальбарі того року [посідає 4 місце]. Навесні розпродається весь тираж сорокоп'ятки "Contessa" і настає черга довгограючої платівки “Vivo da Re” та подальшого рекламного туру, який починається з близько сотні етерів на вільному радіо та вільному ТБ. Далі гурт відвідує традиційні літні фестивалі Кантаджіро та Un disco per l'estate. Ця фаза турне закінчується пам'ятним вечором на стадіоні Сан-Сіро перед п'ятдесятьма тисячами глядачів.

У 1981 Енріко береться до сольної кар'єри, породженої Сільвіо Кріппою (Silvio Crippa), який став його постійним продюсером, та кладе початок багаторічній співпраці з гітаристом Луїджі Ск'явоне (Luigi Schiavone). Так виникає альбом Champagne Molotov, що вийшов на фірмі звукозапису SIF (пізніше поглинена Compagnia Generale del Disco - CGD), який не отримав сподіваного успіху, також через юридичні проблеми з "Spaghetti Records", пов'язані з попереднім контрактом. В цей період Руджері працює також як автор з деякими поп-співаками: Діаною Ест (Diana Est) (пише тексти для двох її перших синглів Tenax (1982) та Le Louvre(1983)), Деном Харроу, Jock Hattle, Albert One.

1983 — рік, коли Енріко починає ставати відомим, завдяки альбому Polvere та однойменному синглу, які досягли чималого успіху, другому місцю на Фестивальбарі та участі у пісенному змаганні Адзурро. Пісня Il mare d'inverno, яку він записує лише у наступному році, приносить йому репутацію чудового автора, відкриваючи перед ним артистичні горизонти у кантауторальному жанрі, хоча і без відмови від рокової сутності.

Закріплення успіху (1984-1989)[ред. | ред. код]

У 1984 Руджері повертається на Фестиваль Санремо з іншим успіхом — Nuovo Swing, який знаменує поворот до стилю, що резонує зі стилем французьких шансоньє. Далі йде альбом Presente, у якому нові пісні чергуються з виконаними вживу, між ними кавер Vecchio frack Доменіко Модуньйо, яка також бере участь у Фестивальбарі. У тому ж сезоні Санремо презентує молоду групу Canton, пишучи для них Sonnambulismo, яка буде також записана англійською.

1985-1986: після короткої співпраці з Міммо Лукашуллі [Mimmo Locasciulli], Руджері зазнає періоду плідного натхнення, під час якого він за вісімнадцять місяців публікує три альбоми, які остаточно санкціонують його вхід до числа найвагоміших італійських кантауторе; це Tutto scorre (що його до сьогодні Енріко вважає своїм найдосконалішим альбомом], міні-альбом Difesa francese та Enrico VIII, останній входить до Top 20 і стає золотим диском; понад те, на Фестивалі Санремо 1986 отримує премію критики за Rien ne va plus, пісня на три чверті з акомпанементом акордеона. Руджері також стає одним з найзапитаніших авторів з боку численних виконавиць, серед яких найвідоміші Фйорелла Маннойа (Fiorella Mannoia), Лоредана Берте (Loredana Berté), Анна Окса (Anna Oxa) та Фйордалізо (Fiordaliso).

У 1987 знову з'являється на Санремо з Джанні Моранді та Умберто Тоцці (спілка утворилась на благодатнім ґрунті Італійської національної збірної співаків) з піснею Si può dare di più , яка виграє конкурс. Далі йде амбітне турне театрами Італії з філармонійним оркестром Алессандрії та своїм перевіреним гуртом, що виливається у концертний альбом Vai Rrouge!, який незабаром стає платиновим.

В цьому ж році премію критики у Санремо одержує виконана Фйореллою Маннойею Quello che le donne non dicono з музикою Луїджі Ск'явоне, який є співавтором Руджері у багатьох успішних творах, і який часто фігурує як єдиний автор.

У 1988 виходить, зустрічаючи непоганий прийом, диск La parola ai testimoni. У 1989 черга альбому Contatti, що містить три неопубліковані і нову пісню Il funambolo (написана разом з Ріккардо Коччанте), яка була інструментована ленінградською філармонією разом з каверами інших італійських кантауторе: Івано Фоссаті, Лучіо Далла, Франческо Гуччіні, Серджіо Ендріго, Лучіо Баттисті, Франческо Де Ґреґорі, Alunni del Sole.

Повернення до року і найбільші успіхи (1990–1993)[ред. | ред. код]

Руджері знову повертається до звучання близького до року і піднімається на найвищі у своїй кар'єрі рівні продажів завдяки синглам Ti avrò та Punk (prima di te). В результаті турне в Радянському Союзі на початку літа 1990 публікує альбом "Il Falco e il Gabbiano" (Сокіл і чайка), що отримав статус подвійного платинового диску. Антитетичний дуалізм двох напрямків, окрім того, що будує твори Руджері, ясно показує його подвійну артистичну ідентичність, якою він пишається, не зважаючи на незадоволення деяких критиків, які починають ворушитися, стикаючись з тими, хто не розмежовує у своїй творчості цих контрастуючих між собою жанрів (кровожерливого, натхненного панком року та інтимної авторської пісні французької школи).

У 1991 виходить найуспішніший диск артиста Peter Pan: 400.000 копій продано за декілька місяців; саме з цим альбомом він за кілька тижнів отримує чотири платинові диски. 2 листопада 1991 сингл досягає п'ятого місця на хіт-параді. На вершині знаходиться 'Black or white' Майкла Джексона, Руджері йде після U2 ('The fly'). 23 листопада піднімається на друге місце, але витіснити американського Пітера Пена n.1 немає жодної можливості. 18 січня , за два з половиною місяці, сингл залишає top 10. У наступному році, знаходячись на хвилі тріумфу диску, Руджері здійснює надзвичайно вдале турне (понад 100 концертів).

Кульмінацією успіху стає друга перемога на Фестивалі Санремо 1993 з рок-піснею Mistero. Після цього йде альбом La giostra della memoria, де відбувається експериментування з формою змішаного альбому, в нього входять старі пісні, неопубліковані, написані для інших виконавців та концертні варіанти, серед яких декілька неопублікованих. В тому ж 1993 бере участь у Конкурсі Євробачення з піснею Sole d’Europa (Сонце Європи), посідаючи 12 місце.

Прогресивний рок (1994–1999)[ред. | ред. код]

У 1994 виходить альбом Oggetti smarriti, у текстах та атмосфері якого відчувається кінець шлюбу з дружиною Лаурою Феррато (одружені з 1986). Диск знаменує певну музичну еволюцію.

У 1996 наступає криза у відносинах з фірмою звукозапису CGD (перешла за декілька років під контроль американців Warner), що спричинило неуспіх амбітного та гідного концептуального альбому Fango e stelle (Багно та зірки). Диск був презентований на Фестивалі Санремо 1996, де Руджері брав участь in extremis, замінивши Орнеллу ваноні, і посідає там 15 місце. У тому ж році святкує 6 лютого 3 мільйони дисків, проданих за свою кар'єру. Влітку виступає на Лондонскому Хаммерсміті та на бразильскому Сан Паоло перед 50 тисячами глядачів. Саме у Санремо, вже в сезонах 1987 та 1988, з'являється, як вокалістка, Андреа Міро (в миру Роберта Мольйотті (Roberta Mogliotti)), яка стане йому майбутньою подругою життя — після жалюгідної участі, зновуж як вокалістки, у пісні 1986 La medesima canzone, починає свій музичний шлях, співпрацюючи у редагуванні та аранжуванні майбутніх пісень Енріко, аж до деригування оркестром у сезоні 2002, коли презентувалась Primavera a Sarajevo.

У 1997, перейшовши до фірми звукозапису PDU, записує Domani è un altro. Альбом звертається також до іноземного ринку, розпочинаючи серію дисків іспанською публікованих через короткі проміжки. Його перша робота на лейблі PDU, стає подвійним платиновим диском. У 1999 виходить L'isola dei tesori (Острів скарбів), складений переважно з більш чи менш відомих пісень, написаних у минулому для інших виконавців та груп, деякі за участі цих артистів.

Роки зрілості (2000-)[ред. | ред. код]

У 2000 Руджері переходить до SONY-BMG, де виходить диск L'uomo che vola. Il 2001. Це рік реінтерпретацій в стилі акустичної музики подвійного концертного альбому La vie en Rouge.

У 2002 бере участь з баладою Primavera a Sarajevo (Весна в Сараєво у Фестивалі Санремо: Андреа Міро фігурує там як автор та керівник оркестру. Пісню надихнула війна попередніх років у Боснії, в ній використовуються музичні інтонації того регіону.

У 2003, у парі з Андреа Міро, він знову у Санремо з Nessuno tocchi Caino (Нехай ніхто не торкається Каїна), пісня проти смертної кари, написана після приєднання до однойменної асоціації. Енріко співає думки ката при виконанні обов'язків, що є для нього єдиним ремеслом, а Андреа - голос засудженого, який сподівається на милосердя. Твір увіходить до альбому Gli occhi del musicista (Очі музиканта). що публікується в тому ж році.

У 2004 на диск Punk prima di te, перезаписуються треки з першого альбому Decibel разом з каверами панк-рокових пісень сімдесятих Девіда Боуї, Lou Reed, Sex Pistols, Ramones. У тому ж 2004 виходить перший подвійний DVD вживу Ulisse, на Sony Music. У 2005 публікується Amore e guerra (Любов та війна). В наступному році - Cuore, muscoli e cervello (Серце, м'язи та мозок) - потрійний бокс з опублікованими та неопублікованими матеріалами, де Руджері намагається підрозділити свої праці на три категорії згідно з назвою альбому. Виходить також його версія стиснута до одного CD.

У зв'язку з Різдвом 2007 виходить диск різдвяних каверів, де Руджері виконує в своїй манері класиків )White Christmas тощо). У 2008 — новий диск з неопублікованим Rock Show, де Енріко повертається до рок-музики, виступаючи як перша персона експериментів кантауторе з роком протягом 30 років.

30 червня 2009 виходить праця з титулом All in - L'ultima follia di Enrico Ruggeri, потрійний CD неопублікованих творів, серед яких Incontri (Dimmi quand'è), яка дала життя рекламному Джинґлу лікеру Amaro Averna.

У квітні 2009 бере участь у запису пісні Domani 21/04.09 Мауро Паґані (Mauro Pagani), доходи з якої передаються потерпілим від землетрусу у Л'Акуїлі У тому ж році співає в альбомі Клаудіо Бальйоні "Q.P.G.A." в пісні Lungo il viaggio,, що є її первісною назвою, але яка відоміша як In viaggio.

18 грудня того ж року була підтверджена його участь у Фестивалі Санремо 2010 у секції "Artisti", з піснею La notte delle fate (Ніч фей). Одночасно з участю у фестивалі виходить його останній альбом La ruota (Колесо), що містить зазначену пісню. З 2003 публікує практично альбом у рік.

Письменник та ведучий[ред. | ред. код]

Поруч з діяльністью композитора та виконавця, Руджері принагідно вдається до написання оповідань та поезій:

у 1989 публікує La giostra (видавництво Forte Editore), у 1994 per pudore (для цноти) (вимовляється virgola per pudore (Кома для цноти) (Carte Segrete), у 1997 Racconti e poesie (Оповідання та поезії) (Stampa Alternativa), nel 2000 Piccoli Mostri (Маленькі монстри( (Feltrinelli).

у 2006 провів на каналі Italia 1 передачу Il Bivio (Перехрестя), яка продовжувалась понад рік і повторювалась у 2007 та 2008.

У листопаді 2008 провів нову телевізійну програму Quello che le donne non dicono (Те, що жінки не говорять), Ток-шоу, у якому беруть участь лише жінки, що в ній Руджері показував свою чулість та знання жіночого всесвіту. З середи 1 липня 2009 до 8 січня 2010 вів на Italia 1 передачу "Mistero" (Таємниця) протягом двох сезонів, залишивши потім місце Рацу Дегану (Raz Degan).

У 2010 опублікував разом з (Кандідо Франчика (Candido Francica), книгу Alieni. Un mistero fra noi (Чужі. Таємниця між нами).

З вересня 2010 увійшов до журі talent show X Factor X Factor Italia на RAI 2.[1]

У 2011 вийшов його перший роман Che giorno sarà (Яким буде день).

Дискографія[ред. | ред. код]

Альбоми[ред. | ред. код]

Сингли 45 обертів (Італія)[ред. | ред. код]

 • Señorita / Un amore isterico - Fingo di dormire (1981)
 • Polvere / Non cercare il sole (1983)
 • Nuovo swing / Vecchia Europa / Il mare d'inverno (1984)
 • Confusi in un playback / Con la memoria (1985 з Mimmo Locasciulli)
 • Poco più di niente / La prima sigaretta (1985)
 • Rien ne va plus / La partecipazione (1986)
 • Si può dare di più / La canzone della verità (1987 з Umberto Tozzi та Gianni Morandi)
 • Giorni randagi / Cuba (live in Canada) (1988)
 • Ti avrò / Il volo del falco e del gabbiano § (1990)
 • Notte di stelle / Punk (prima di te) (1990)
 • Prima del temporale / Prima del temporale + (1992)

§ інструментальні версії сторони A
+ альтернативна версія, опублікована раніше у альбомі Луїджі Ск'явоне La spina nel fianco, заспівана однаково Руджері.

CD сингли або міні-альбоми[ред. | ред. код]

Сингли (Promo)[ред. | ред. код]

Відео матеріали[ред. | ред. код]

 • Enrico VIII Tour (VHS 1987)
 • Il falco e il gabbiano Tour (VHS 1990)
 • La giostra della memoria (VHS 1993)
 • Oggetti Smarriti (VHS 1995)
 • Ulisse (DVD 2004)
 • Amore e guerra (CD+DVD digipack 2005)

Твори[ред. | ред. код]

Романи[ред. | ред. код]

Оповідання та поезії[ред. | ред. код]

Інше[ред. | ред. код]

Участь у Фестивалі Санремо[ред. | ред. код]

Виконавець[ред. | ред. код]

 • 1980: Contessa (з Decibel) (єдина категорія - 4º місце)
 • 1984: Nuovo swing (категорія Big - 19º місце)
 • 1986: Rien ne va plus (категорія Big - 17º місце) (переможець Премії Критики)
 • 1987: Si può dare di piùUmberto Tozzi та Gianni Morandi) (1º місце)
 • 1993: Mistero (1º місце)
 • 1996: L'amore è un attimo (15º місце)
 • 2002: Primavera a Sarajevo (5º місце)
 • 2003: Nessuno tocchi Caino (в дуеті з Andrea Mirò) (4º місце)
 • 2010: La notte delle fate (11° місце) [Eliminato alla 4a serata]

Автор[ред. | ред. код]

 • 1984: Sonnambulismo (написана для Canton, категорія Нові Пропозиції) (4º місце)
 • 1985: Volti nella noia (написана для Champagne Molotov, категорія Нові Пропозиції) (н. ф.)
 • 1987: Quello che le donne non dicono (написана для Fiorella Mannoia, категорія Big) (8º місце) (переможець Премії Критики)
 • 1997: Padre nostro (singolo) (написана для gli O.R.O., категорія Big) (4º місце)
 • 2000: La canzone del perdono (написана для Andrea Mirò, категорія Нові Пропозиції) (4º місце)

Телевізійні програми[ред. | ред. код]

Співпраця[ред. | ред. код]

 • З Elio e le Storie Tese: Il vitello dai piedi di balsa, Il vitello dai piedi di balsa reprise, Lo stato A, lo stato B, Gimmi I., Cani e padroni di cani, Essere donna oggi, Pagano, Cassonetto differenziato per il frutto del peccato.
 • З Steve Rogers Band: пише текст Polvere d'oro, балада розміщена на диску Sono donne (1990).
 • З Andrea Mirò: Anna e il freddo che ha та Nessuno tocchi Caino; на CD "A Pierangelo Bertoli" (2005) заспівана разом "Il centro del fiume".
 • з Gianni Morandi та Umberto Tozzi: Si può dare di più e La canzone della verità.
 • З Frankie HI-NRG MC: Rivoluzione.
 • З Pino Scotto: Predatori della notte.
 • З i Buio Pesto: Clistero (іронічний кавер-'Mistero').
 • З Marco Masini: La Gente di cuore
 • З Statuto: Controcalcio (2010)
 • З i Pooh: Tu vivrai (1990)

Цікаве[ред. | ред. код]

 • У 1990 разом з Луїджі Ск'явоне бере участь як автор у Дзеккіно д'Оро ((1990)) 33ª сезон - "La canzone dei colori" (6 місце) .
 • У 2011 виходить його перший роман з назвою "Che giorno sarà" (Яким день буде), презентований 6 лютого у програмі Сімони Вентури (Simona Ventura) Quelli che il calcio e....
 • Входить до складу Італійської національної збірної співаків.
 • Є другом Alberto Camerini.

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://ansa.it/web/notizie/rubriche/spettacolo/2010/06/28/visualizza_new.html_1847534217.html

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]