Енциклопедія центрів трикутника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Енциклопедія центрів трикутника (англ. The Encyclopedia of Triangle Centers; ETC) — база даних, що містить понад 32 тис. (Станом на 2019) «центрів трикутника» — точок, пов'язаних з геометрією трикутника. Базу підтримує професор математики університету Евансвілла[en] Кларк Кімберлінг[en][1].

Кожна точка в списку ідентифікується порядковим номером у вигляді ; наприклад,  — інцентр. Інформація, що записується про центр трикутника, включає його трилінійні і барицентричні координати, також вказується зв'язок з лініями, на яких він лежить, і з іншими ідентифікованими точками. Для ключових точок є посилання на діаграми. Крім того, енциклопедія включає словник основних понять і термінів.

Кожна точка в базі даних має унікальну назву. Якщо вона не має особливої назви, пов'язаної з геометрією або з історією її появи, то як назву використовують назву зорі, наприклад, 770-у точку названо точкою Акамара.

Перші 10 точок в енциклопедії:

База даних підштовхнула фахівців і ентузіастів до створення низки подібних проєктів, наприклад, «Енциклопедії фігур, утворених чотирма точками або чотирма відрізками»[2] і «Енциклопедії геометрії багатокутників»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]