Енчепінг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Енчепінг (швед. Enköping) — місто в Швеції, розташоване в лені Уппсала. Лежить на річці Енчепінгсо, що впадає в озеро Меларен. Відстань до Стокгольма 77 км, до Вестеросу - 30. Є адміністратінвим центром комуни Енчепінг.

Історія[ред. | ред. код]

Руїни церкви францисканського монастиря

Енчепінг вперше згадується ще в середині XII століття, проте в якості міста він виступає лише з середини XIII.

У 1365 році поблизу Енчепінгу Альбрехт Мекленбузький переміг в битві свого скинутого дядька Магнуса IV Еріксона і його сина Гокана норвезького, після чого обидва вони відмовилися від домагань на шведський престол[1].

Своїм зростанням місто зобов'язане збільшенням обсягів видобутку руди в Центральній Швеції. Важливу політичну і економічну роль для міста грав ярмарок, який відкривався щорічно на двацятий день після Різдва. В основі економічного життя Енчепінгу лежала торгівля залізом, проте вона відчувала жорстку конкуренцію з боку сусідніх більших міст Арбуга і Вестерос .

У XVIII столітті Енчепінг був аграрним торговим містечком, який орієнтувався на продовольчий ринок Стокгольма, на який він постачав зерно і коренеплоди. В цей час його населення становило трохи більше 1100 чоловік.

Відносно спокійний темп розвитку Енчепінгу як торгового міста в другій половині XIX століття прискорився, і в ньому з'явилося кілька нових галузей промисловості, у тому числі верстатобудівельна.

Відомі особистості[ред. | ред. код]

В поселенні народилась:

Пам'ятки[ред. | ред. код]

У містечку Грілльбю, поблизу Енчепінгу, розташований заснований в 1988 році, перший в Швеції жіночий православний монастир на честь святої Філофеї.[2]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Энкепинг // Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона : в 86 т. (82 т. и 4 доп. т.). — СПб., 1890—1907. (рос. дореф.)
  2. Heliga Philothei ortodoxa kloster(швед.)