Епідемія сибірки в Єкатеринбурзі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Епідемія сибірки в Єкатеринбурзі — спалах сибірки, який відбувся у Свердловську (нині Єкатеринбург) у 1979 році.

Згідно з офіційною версією, цю епідемію (як і більшість інших випадків зараження сибіркою в світі) спричинило вживання в їжу м'яса зараженої збудником худоби.

Але низка дослідників, і безпосередні учасники подій[1] заперечують це і впевнені, що епідемію породив випадковий викид в атмосферу хмари спор збудника сибірки Bacillus anthracis з військово-біологічної лабораторії військового містечка № 19, розташованого в Чкаловському районі міста Свердловськ-19. Цей об'єкт належав до суворо секретної системи Біопрепарат, що займалася розробкою і виробництвом біологічної зброї, забороненої міжнародною конвенцією, до якої 1972 року приєднався й СРСР.

Проти зараження через м'ясо говорить той факт, що люди хворіли на легеневу форму сибірки, яка не може виникнути при підготовці сирого м'яса до готування або при вживанні погано термічно обробленого зараженого м'яса. Такому розвитку захворювання відповідає саме зараження спорами через повітря, куди вони могли потрапити внаслідок аерогенного викиду з заводу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Фьодоров, Л. Радянська біологічна зброя: історія, екологія, політика. — М. : МСоЭС, 2006. — 200 прим. — ISBN 5-88587-247-7.

Відео[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]