Епікід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Епікід — тиран Сіракуз з 214 до 212 року до н. е.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Походив із сіракузької родини, мати його була карфагенянкою. Під час перемовин царя Сіракуз Гієроніма з Ганнібалом Баркою, останній спрямував Епікіда та його брата Гіппократа до Сіракуз як своїх посланців. Після чого вони були разом з Гієронімом.

Після загибелі Гієроніма Епікід та Гіппократ залишалися з 4000 вояків у Леонтінах. Це місто вирішив відвоювати римський намісник Марк Клавдій Марцелл. Раптово він напав на Леонтіни й вщент зруйнував їх. Епікід та його брат Гіпократ встигли втекти до Гербеса. В цей час 8000 сіракузян на чолі із Діноменом та Сосідом підійшли до Леонтін. Після цього вони попрямували до Мегари Гіблейської, а згодом взяли в облогу Гербес, де ховалися Гіппократ та Епікід.

Тоді Епікід разом з братом вирішив вийти до війська. Спроби Діномена та Сосіда заарештувати братів виявилися невдалими. Війська перейшли на бік Епікіда, колишні очільники втекли до Сіракуз. Незабаром сюди підійшли Епікід й Гіппократ з військом. Сіракузи пали. Відразу усі ради отримали волю. Почалася підготовка війни з Римом. Водночас і Марцелл підійшов до Сіракуз, але не зміг їх узяти. Карфагенський уряд вирішив скористатися з цих обставин й спрямував на Сицилію свого полководця Гімількон. Йому на допомогу пішов Гіппократ.

Головою Сіракуз залишився Епікід. Він з 214 до 212 року до н. е. керував обороною Сіракуз. Тут він до останнього чинив спротив римлянанам. Зрозумівши неможливість подальшого пору, залишив острів Ортігію й відступив до Аграганту. З цього міста разом карфагенським полководцем Ганноном почав боротися проти римлян. Але в тому же році (212 до н. е.) об'єднанні сили Ганнона та Епікіда були розбиті Марцеллом на річці Гімера. Після цього Епікід втік спочатку до Аграганта, а потім у 210 році до н. е. до Карфагена. Подальша його доля невідома.

Див. також[ред.ред. код]