Ерміт-самітник бронзовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ерміт-самітник бронзовий

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Серпокрильцеподібні (Apodiformes)
Родина: Колібрієві (Trochilidae)
Рід: Ерміт-самітник (Glaucis)
Вид: Ерміт-самітник бронзовий
Glaucis aeneus
Lawrence, 1868
Мапа поширення виду
Мапа поширення виду
Посилання
Вікісховище: Glaucis aeneus
Віківиди: Glaucis aeneus
ITIS: 693137
МСОП: 22686903
NCBI: 472812

Ерміт-самітник бронзовий[2] (Glaucis aeneus) — вид птахів родини колібрієвих.

Поширення

[ред. | ред. код]

Поширений у Центральній та на півночі Південної Америки. Вид має дві окремі популяції. Одна поширена від східного Гондурасу через східне Нікарагуа та східну та західну Коста-Рику до західної Панами. Інша трапляється від західної Колумбії до північно-західного Еквадору аж до провінції Пічинча. Вид населяє напіввідкриті ландшафти, такі як порушені первинні ліси, зрілі вторинні ліси, болотні ліси та чагарники. За висотою він трапляється від рівня моря до 750 м у Коста-Риці та 800 м у Колумбії.

Птах досягає довжини тіла приблизно 9–10 см із вагою приблизно 3,0–6,5 г у самців і близько 3,6 г у самиць. Він дуже схожий на ерміта-самітника бразильського (Glaucis hirsutus), але трохи менший і має трохи більше вигнутий чорний дзьоб. Низ більше жовто-коричневий і менш білуватий, ніж у бразильського виду. Верхня частина від бронзового до мідно-зеленого кольору. Колір горла і верхньої частини грудей самця плавно зливається з черевом. Пилоподібні краї на верхній частині дзьоба трапляються тільки у самців. У самиць трохи коротші крила, ніж у самця, і більше вигнутий дзьоб без зазубрених зубів.

Молоді птахи мають жовто-коричневу смужку над очима, так само забарвлену верхню частину голови та шию. На пір'ї спини часто є плями від жовто-коричневого до білого кольору. Махове пір'я та надкрила мають глибокий білий трикутник на кінчику.

Спосіб життя

[ред. | ред. код]

Сезон розмноження в Колумбії триває з травня по серпень, в Коста-Риці з січня по серпень. У північно-східній Коста-Риці він триває з жовтня по серпень. Звіти з Панами говорять про гнізда в червні та липні. Дослідження статевих залоз у Колумбії показують активність у березні та квітні. Гніздо являє собою конусоподібну чашку з пухких ниток рослин, прикрашену лишайниками та іншими рослинними частинками. Кладка складається з двох яєць і інкубується приблизно від 17 до 19 днів.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. BirdLife International (2021). Glaucis aeneus: інформація на сайті МСОП (версія 2024.1) (англ.) 19 липня 2024
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

[ред. | ред. код]