Еронго

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Еронго на мапі Намібії

Еронго (англ. Erongo Region) — область в Намібії. Є однією з 13 адміністративних областей Намібії. Знаходиться в західній частині країни, в центрі атлантичного узбережжя Намібії. Площа області становить 63 539 км ². Чисельність населення 150 400 осіб (на 2011 рік). Адміністративний центр — місто Свакопмунд (англ. Swakopmund).

Економіка[ред.ред. код]

Регіони Омаруру, Карібіб та Окомбахе/Уіс/Тсубесес мають напівпустельний клімат, і в них в основному розвинене сільське господарство — скотарство.

В області добувають золото (рудник Навачаб), в регіоні Карібіб добувається мармур. Залив Уелвіс, що його приєднано до області 1994-го року, є основним центром намібійського рибальства. Свакопмунд і Ланґстранд є популярними курортами. В Свакопмунді також присутнє промислове виробництво.

Демографія[ред.ред. код]

За переписом 2001 р. (на цей рік зафіксована кількість населення у 107 663 осіб), 80% населення проживали у містах, 20% — у сільській місцевості. Очікувана тривалість життя становила 59 років для жінок і 54 роки для чоловіків. Коефіцієнт народжуваності становив 3,2 дитини на одну жінку.

Найбільш розповсюдженими мовами були ошивамбо (використовувалася у 37% родин), африкаанс (22%) та дамар/нама (21%). Серед осіб, старших за 15 років, рівень грамотності становив 92%.

Див. також[ред.ред. код]