Ерік Картмен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Персонаж South Park
Ерік Теодор Картман
Стать чоловіча
Колір волосся каштановий
Вік 8
Професія учень 4-го класу
Релігія Католик
Перша згадка Cartman Gets An Anal Probe
Озвучення Трей Паркер

Ерік Теодор "Жиртрест" Картман — герой американського мультсеріалу «South Park», створеного Метом Стоуном та Треєм Паркером. В оригіналі озвучується Треєм Паркером. Разом із Стеном Маршем, Кайлом Брофловські та Кенні Маккорміком є головним героєм мультсеріалу. Прототипом цього героя став Арчі Банкер, вигаданий персонаж колись популярного в США комедійного серіалу «Усією родиною».

Роль в Південному Парку[ред. | ред. код]

За сюжетом Ерік є учнем початкової школи, живе з матір'ю у провінційному містечку Південний Парк, штат Колорадо. Егоїст, расист, антисеміт і гомофоб, жадібний, вульгарний, розпещений, самозакоханий нарцис, зрадник, боягуз, у нього жахливий характер, постійно нецензурно лається, має ожиріння. Практично всі звертаються до нього на прізвище.Батька (у звичайному розумінні) у нього немає, а у більшості родичів такий само жахливий характер як і у самого Еріка. Ненавидить майже всіх, а особливо хіппі та Кайла. Безвідмовний Баттерс постійно страждає від витівок Картмана.

Ерік часто є причиною конфлікту і задає проблематику серії. Іноді він глузує з Кенні через його бідність. Водночас його показні та соціопатичні манери часто грають з ним злий жарт: інші хлопці нехтують Еріком, не розуміючи, як же його можна терпіти. У багатьох епізодах Картман відкрито протистоїть іншим трьом персонажам. Втім попри паскудний характер Картман не раз демонструє і надзвичайні здібності до ведення бізнесу та лідерства. У деяких серіях він з легкістю заробляє гроші чи схиляє інших героїв (як дітей, так і дорослих) до дій, що допомогли б йому досягти власних інтересів. Задуманий як єдиний антигерой з усієї четвірки хлопців, він, однак, з найпершого сезону залучає до себе більше уваги глядачів, ніж решта героїв.

Зовнішність і фізичні характеристики[ред. | ред. код]

Картман має ожиріння. Однією з причин надмірної ваги є те, що він багато їсть (улюблена їжа — сирні подушечки, «четверні печенюшки», чіпотле, смажена курка і шоколадні пістолети). У Картмана подвійне підборіддя, і його часто дражнять «жирним» (а також «жиробасом», «жиртрестом»).

Попри агресивний характер і перевагу у вазі, Картман дуже погано б'ється (зрозуміло, якщо йому не вдається застосувати якийсь нечесний прийом). У декількох серіях він затіває бійку з Кайлом, однак практично завжди верх бере Кайл, крім епізоду 1004, де завдяки хитрості Картман вирубує Кайла, але його самого вирубує Барт Сімпсон. В епізоді 1209 він за будь-яку ціну намагається уникнути бійки з Венді, але це йому не вдається, в результаті Венді його жорстоко б'є. Єдиний випадок, коли Картман взяв верх в бійці, трапився в епізоді 1101: він бився з карликом Девідом Нельсоном. В епізоді 1302 Ерік вміє стрибати з даху на дах і лазити по вікнах.

Як правило Картман носить блакитну шапку з жовтим помпоном, червону куртку, жовті рукавиці та коричневі штани. Під курткою він носить зелену майку, хоча її рідко видно. У серіях 102 і 216 також можна помітити на Картманом рожеву майку з написом «Beefcake» («Здоровань»). У нього каштанове волосся (хоча іноді воно стає чорним, наприклад коли він зображує Адольфа Гітлера чи борця сумо).

Характер[ред. | ред. код]

Культурний вплив[ред. | ред. код]

В інших медіа[ред. | ред. код]

В фільмі «Південний парк: Постковідний спецвипуск», Картман – центральний характер. Сорок роки після мультсеріалу, Він прийняв Ортодоксальний юдаїзм і став рабином з дружиною і трьома дітьми, на превеликий жаль Кайлу.