Ерік IV Емундсен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ерік IV Емундсен
Народився 849
Стара Уппсала, комуна Уппсала, лен Уппсала, Швеція
Помер бл. 882
Діяльність політик
Посада Король Швеції[d]
Рід Династія Мунсьо
Батько Анунд II
Діти Бйорн III Еріксон, Ринг Еріксон і Емунд II Еріксон

Ерік IV Емундсен — напівлегендарний король Швеції (Свеаланда) з 867 до 882 року. Походив з династії Мунсьо.

Життєпис[ред. | ред. код]

Стосовно дати народження цього шведського володаря немає ніяких даних. Головним джерелом є шведські та норвезькі саги. Він народився в Старій Уппсалі (область Упланд). Був сином упландського володаря Емунда Упсальського.

Здебільшого займався боротьбою за владу у Свеаланді, де фактично свейська знать визнала його королем та обрала на тинзі (загальних зборах) королем Свеаланда. Проте його влада була обмеженою Моральною підтримкою впливу Еріка IV було те, що він походив з знатного жрецького роду, який опікувався головним храмом свеїв-поган в Упсалі.

Головним заняттям короля Еріка були військово-морські походи на навколишні землі — сучасні області Прибалтики, Вермланду, Вестергеталанду, Бохуслена. Особливо тривалою й запеклою була боротьба за володіння Вермландом між Еріком Емундсеном та королем Норвегії Гаральдом Хармграфом. Ставкою Еріка IV був маєток Ґране Готський, а єдиним на той час шведським містом — Бірке (тут скупчувалася уся шведська торгівля).

Родина[ред. | ред. код]

Дружина — ім'я невідоме. Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Saxo Grammaticus Gesta Danorum Livre IX Chapitre IV § 33 " A son retour il (i.e: Ragnar Lodbrock) mit à la tête des suédois son fils Ericus, qui portait le surnom de Bonnet au vent " Gallimard Paris 1995 p. 403 (фр.)
  • Hervarar saga Épilogue Les descendants d'Angantyr " les ancêtres des rois Danois et Suédois " chapitre 15 . (фр.)