Есквайр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Есквайр, сквайр (англ. esquire, від лат. scutarius — щитоносець) — почесний титул у Великій Британії. Початково, в ранньому середньовіччі, цим титулом нагороджувався зброєносець лицаря, а згодом надавався чиновникам, що обіймали посади, пов’язані з довірою уряду. Термін «есквайр» часто застосовують як шляхетський титул, що є вищим за «джентльмена». У США як додаток, що стоїть після імені, використовують у звертанні до дипломованих повірених (англ. Attorney).

Спочатку титул есквайр носили всі шляхтичі, що володіли власним гербом, але не мали титулу пера або лицаря, тобто весь широкий клас англійського джентрі. Недворяни могли отримати титул особливою королівською грамотою, після чого він передавався у спадок. Отож приставка есквайр здебільшого свідчила про те, що іншого значущого титулу у його власника немає.

Титул практично не використовують у звертанні до особи, а лише у випадку згадування у третій особі і в написанні.

Література[ред. | ред. код]

  • Энциклопедический словарь: В 86 т. — Репр. воспр. изд. «Энциклопедический словарь Ф. А. Брокгауза и И. А. Ефрона». — СПб.: Фирма «ПОЛРАДИС», АООТ «Иван Федоров», 1993—1998(?). 26 см ISBN 5-900741-01-X