Есквайр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Есквайр, сквайр (англ. esquire, від лат. scutarius — щитоносець) — почесний титул в Великобританії. Початково, в ранньому середньовіччі, цим титулом нагороджувався зброєносець лицаря, а згодом надавався чиновникам, що займали посади, пов’язані з довірою уряду. Термін «есквайр» часто застосовується як рівнозначний терміну «джентльмен». В США в якості додатку, що стоїть після імені, використовується при зверненні до дипломованих повірених (англ. Attorney).

Спочатку титул есквайр носили всі дворяни, що володіли власним гербом, але не мали титулу пера або лицаря, тобто весь широкий клас англійського джентрі. Не дворяни могли отримати титул особливою королівською грамотою, після чого він передавався у спадщину. Таким чином приставка есквайр, у більшості випадків свідчила про те, що іншого значимого титулу у його господаря немає.

Титул практично не використовується при зверненні, а лише при згадуванні у третій особі і при написанні.

Література[ред.ред. код]

  • Энциклопедический словарь: В 86 т. — Репр. воспр. изд. «Энциклопедический словарь Ф. А. Брокгауза и И. А. Ефрона». — СПб.: Фирма «ПОЛРАДИС», АООТ «Иван Федоров», 1993—1998(?). 26 см ISBN 5-900741-01-X