Еста Холдинг

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search


ТОВ «ЕСТА Холдинг»
Тип Товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь нерухомість
Засновано 2006
Штаб-квартира Донецьк
Ключові особи Максим Громадцов (генеральний директор)
Активи USD 643,9 млн
Холдингова компанія Систем кепітал менеджмент
Сайт www.estaholding.com

ЕСТА Холдинг – керуюча компанія групи ЕСТА – галузевого холдингу, що об’єднує активи групи Систем кепітал менеджмент у сфері нерухомості.

Група ЕСТА та компанія ЕСТА Холдинг[ред.ред. код]

Група ЕСТА – один з найбільших холдингів нерухомості в Україні. Серед основних напрямків бізнесу групи ЕСТА – комерційна нерухомість преміум сегмента, в тому числі – офісні і торгові центри, логістичні комплекси і готельна нерухомість.

Прийняття стратегічних рішень у межах розвитку бізнесу групи ЕСТА покладено на компанію ЕСТА Холдинг, яка здійснює весь цикл необхідних робіт на всіх стадіях розвитку проектів, починаючи від оцінювання і закінчуючи експлуатацією, у разі необхідності залучаючи найкращих світових фахівців і консультантів.

Стабільність і позитивна динаміка розвитку групи ЕСТА обумовлена орієнтиром на якісні проекти, менш залежні від спекулятивного попиту, фокусом на розвитку знакових та унікальних об'єктів, а також збалансованою регіональною стратегією.

Історія бізнесу[ред.ред. код]

 • У 2004 році в Донецьку було відкрито перший готель категорії 5* – "Донбас Палас". Його відкриття, а також необхідність консолідувати всі активи Групи в сфері нерухомості, стали причиною створення галузевого Холдингу.
 • 30 травня 2006 року групою СКМ була створена керівна компанія "СКМ Істейт", перед якою було поставлено завдання об'єднати наявні активи у сфері нерухомості. У перший рік існування компанії "СКМ Істейт" було передано земельні ділянки, що належать СКМ, загальною площею більше 80 га.
 • Наприкінці 2006 року було відкрито другий готель Групи – "Опера" у м. Києві, який також став частиною майбутнього холдингу. Стрімкий розвиток українського ринку підштовхнув групу СКМ до рішення про подальше інвестування в нерухомість.
 • У листопаді 2007 року СКМ остаточно сформувала майбутню структуру Холдингу, і нерухомість стала одним зі стратегічних бізнесів Групи.
 • У березні 2008 року в м. Канни (Франція), на головному міжнародному форумі нерухомості MIPIM була представлена Компанія ЕСТА Холдинг (раніше "СКМ Істейт"). Компанія ЕСТА Холдинг сформувала групу ЕСТА, до якої увійшли готелі "Опера" і "Донбас Палас", проекти БЦ «Пушкінський» (м. Донецьк) і МФК на Московській площі (м. Київ), логістичний комплекс у м. Дніпропетровськ, а також банк землі загальною площею понад 80 га.
 • У 2008 році була створена компанія "ЕСТА Проперті Менеджмент", основним завданням якої є управління та експлуатація діючих об'єктів нерухомості.
 • У травні 2010 року в межах підготовки України до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 р. ("Євро-2012"), група ЕСТА купує готель "Київ" у центрі м. Донецька і починає процес реконструкції будівлі готелю. "Київ" – перший готель Групи середньої категорії, відданий під управління міжнародного готельного оператора The Rezidor Hotel Group під брендом Park Inn by Radisson.
 • У вересні 2010 року компанія ЕСТА Холдинг придбала 23% київського Центрального Універмагу. У грудні 2010 р. було прийнято рішення про повне придбання активу. У березні 2011 р. операція була повністю завершена. Придбання київського ЦУМу повною мірою відповідає стратегії розвитку Групи, а саме – концентрації на унікальних і якісних об'єктах нерухомості. Крім того, передбачається, що реконструйоване приміщення стане найкращий торговий майданчиком України і візитною карткою Києва.
 • На початку 2011 року в структурі керівної компанії групи ЕСТА було створено окремий напрямок з управління готельним бізнесом, основне завдання якого – визначення стратегії і розвиток портфеля готельних проектів Групи, підвищення ефективності готельного бізнесу, а також підвищення стандартів якості надаваних послуг.
 • Наприкінці 2011 року ЕСТА Холдинг, у межах реалізації довгострокової стратегії групи ЕСТА, завершує процес придбання 50% другої черги бізнес-центру «Леонардо», розташованого в центрі м. Києва. До цього ЕСТА Холдинг володів «Леонардо» на паритетних правах із компанією «Ярославів Вал». Після закінчення операції, ЕСТА Холдинг стає власником 100% другої черги бізнес-центру.
 • У квітні 2012 року компанія ЕСТА Холдинг офіційно оголосила про відмову від реалізації проекту офісного центру на території колишньої фабрики «Юність», розташованої на вул. Фролівській, 9-11. У межах ведення соціально відповідального бізнесу і дотримання його основних цінностей та принципів, ЕСТА Холдинг, у процесі діалогу з громадськістю, приймає рішення створити проект арт-простору на місці будівлі колишньої фабрики. Компанія здійснила оперативні кроки з реалізації нового проекту, ініціювавши підготовку створення Громадсько-експертної ради, покликаної брати активну участь у реалізації проекту арт-простору, а також призначивши Координатора Ради, основне завдання якого полягає в роботі зі створення Ради та ведення прямого діалогу з громадськістю.
 • 21 травня 2012 року відбулася урочиста церемонія відкриття готелю Park Inn by Radisson у Донецьку, реконструйованого компанією ЕСТА Холдинг у межах підготовки України до проведення чемпіонату Європи з футболу «Євро-2012». У новому реконструйованому готелі 171 номер для гостей, із них – 132 номери стандартної категорії (включно з 1 номером для інвалідів), 25 номерів бізнес-класу, 14 номерів категорії Люкс. Park Inn by Radisson Donetsk – перший готель групи ЕСТА середньої категорії, відданий під управління міжнародного оператора.
 • У серпні 2012 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Донецькій області був виданий сертифікат про готовність об'єкта «Пушкінський», розташованого на вул. Мар'їнська, 1, до введення в експлуатацію, а вже в листопаді цього ж року, після закінчення ремонтних робіт у приміщеннях орендарів будівлі, в бізнес-центрі розташувалися перші орендарі. Будівництво тривало упродовж чотирьох років, а загальний розмір інвестицій у проект склав більше 120 млн дол. Бізнес-центр, що складається з двох будівель: 24-поверхової будівлі з окремим 5-поверховим стилобатом, розташований безпосередньо поруч із центральною площею ім. Леніна. Загальна площа будівлі становить 48 804,7 кв. м, із них – 25 942 кв. м офісної площі.

Ключові активи групи ЕСТА[ред.ред. код]

 • ЕСТА Проперті Менеджмент. Компанія ЕПМ створена у 2008 році для управління та експлуатації об'єктів нерухомості.
 • Готель "Донбас Палас". П'ятизірковий готель, розташований у центрі Донецька, був відкритий у 2004 році.
 • Готель "Опера". Перший бутик-готель класу де люкс, що відкрився 20 грудня 2006 р., у центрі Києва.
 • Друга черга БЦ "Леонардо". Сучасний бізнес-центр класу «А», розташований в історичному центрі Києва.
 • БЦ "Пушкінський". Сучасний бізнес-центр, розташований в центрі м. Донецька.
 • Готель "Park Inn by Radisson". Перший готель групи ЕСТА середньої категорії, відданий під управління міжнародного оператора
 • Київський ЦУМ. Універсальний магазин у центрі Києва.
 • Функціонуючий логістичний центр класу «B» в м. Дніпропетровську.

Розвиток бізнесу[ред.ред. код]

ЕСТА Холдинг активно розвиває свій бізнес. Станом на 31.12.2012 року загальна вартість активів Групи становила $643,9 млн. [1] Серед останніх великих придбань ЕСТА Холдинг – Київський ЦУМ[2] та готель «Київ» у Донецьку, який після реконструкції було відкрито у 2012 році пїд брендом Park Inn Hotel by Radisson [3].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Офіційний веб-сайт(укр.)