Естонія на літніх Олімпійських іграх 1992

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Естонія на Олімпійських іграх
Прапор, що використовувався на Іграх
Код МОК:EST
НОК:Олімпійський комітет Естонії
Олімпійські ігри в Барселоні
Спортсмени 38[1] у 14 видах спорту
Прапороносець Хейно Ліп[2]
Медалі
Місце: 34
Золото
1
Срібло
0
Бронза
1
Всього
2
Участь у літніх Олімпійських іграх
19201924192819321936
1992199620002004200820122016
Участь у зимових Олімпійських іграх
192819321936
19921994199820022006201020142018
Див. також

Естонія на літніх Олімпійських іграх 1992 року в Барселоні була представлена ​​38 спортсменами в 14 видах спорту. Це шоста участь Естонії у літніх Олімпійських іграх як незалежної держави. Уперше Естонія взяла участь у літніх Олімпійських іграх в Антверпені 1920-го року. Після цього брала участь у іграх також в Парижі (1924), Амстердамі (1928), Лос-Анджелесі (1932) і Берліні (1936), а з 1952-го року по 1988-й рік Естонія виступала на олімпіаді тільки у складі збірної СРСР.

Призери[ред. | ред. код]

У неофіційному загальнокомандному заліку збірна Естонії зайняла 34 місце, здобувши одну золоту та одну бронзову медалі[3].

Медаль Ім'я Вид спорту Дисципліна
Gold medal icon.svg Золото Еріка Салумяе Cycling (track) pictogram.svg Велосипедний спорт Спринт (жінки)
Bronze medal icon.svg Бронза Тину Тиністе
Тоомас Тиністе
Sailing pictogram.svg Вітрильний спорт Клас «470» (чоловіки)

Archery pictogram.svg Змагання зі стрільби з лука[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал Загальне місце
Результат Бали Результат Бали
Рауль Ківіло індивідуальна першість 90 метрів — 262; 70 метрів — 320; 50 метрів — 321; 30 метрів — 342 1245 не брав участі 52

Athletics pictogram.svg Легка атлетика[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал
Результат Місце Результат Місце
Валерій Бакріджев Стрибки з жердиною перша спроба 5.40;
друга спроба 5.50;
третя спроба 5.55
18 не брав участі
Юрій Тамм Метання молота 78,16 м 4 77,52 м 5
Андрій Назаров Десятиборство 11,03; 7,13; 13,11; 2,09; 49,07; 14,60; 44,58; 4,80; 54,56; 4.26,19 пройшов до фіналу 8052 14
Еркі Ноол Десятиборство 11,08; 7,79; 12,14; 1,97; 49,76; 15,95; 35,42; 5,00 не пройшов до фіналу не брав участі
Жінки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал
Результат Місце Результат Місце
Ану Кальюранд Семиборство 13,64; 1,73; 12,83; 25,29; 6,35; 47,42; 2.19,61 пройшла до фіналу 6095 17

Canoeing (flatwater) pictogram.svg Веслування на байдарках і каное[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Раунд 1 Втішний раунд Півфінал Фінал
Результат Місце Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Тійт Тікерпе 500 метрів 1:57.95 4 1:56.24 2 2:06.24 9 не брав участі
Тійт Тікерпе 100 метрів 4:14.73 5 4:05.05 3 не брав участі

Cycling (road) pictogram.svg Велосипедний спорт[ред. | ред. код]

Жінки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Раунд 1 Чвертьфінал Півфінал Фінал
Результат Місце Результат Місце Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Еріка Салумяе Спринт 11.857 6 12.377 1 2:1 пройшла до півфіналу 2:0 пройшла до фіналу 2:1 Золота медаль
Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Фінал
Результат Місце
Лаурі Аус індивідуальна гонка переслідування 0:35 5
Райдо Коданіпорк індивідуальна гонка переслідування 0:35 9

Fencing pictogram.svg Фехтування[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Півфінал Матч за третє місце Фінал
Результат Результат Результат Місце
Кайдо Кааберма індивідуальна шпага Франція Ерік Срекі (FRA) 0:2 Франція Жан-Мішель Генрі (FRA) 0:2 не брав участі 4

Judo pictogram.svg Дзюдо[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Категорія Перший
раунд
Втішний
раунд 1
Втішний
раунд 2
Втішний
раунд 3
За 3 місце
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Індрек Пертельсон До 95 кг Велика Британія Раймонд Стівенс
перемога
Румунія Іван Раду
перемога
Куба Беларміно Мартінес
перемога
Бельгія Робер ван де Валл
поразка
Нідерланди Тео Мейєр
поразка

Modern pentathlon pictogram.svg Сучасне п'ятиборство[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Фехтування Плавання Стрільба Біг Кінний спорт Результат
Результат Результат Результат Результат Результат Усього Місце
Імре Тіідманн індивідуальне п'ятиборство 796 очков 1208 очков 1030 очков 1276 очков 670 очков 4980 очков 39

Rowing pictogram.svg Академічне веслування[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен (-и) Вид Результати виступів
Юрі Янсон одиночки Відбіркові гонки: 6.59,14
Втішний раунд: 7.05,52
Півфінал: 6.53,40
Фінал А: 7.12,92
Місце: 5
Роман Лутошкін,
Прійт Тасане
двійки Відбіркові гонки: 6.44,79
Втішний раунд: 6.38,58
Півфінал: 6.21,43
Фінал А: 6.21,43
Місце: 4
Марек Авамере,
В'ячеслав Дівонін,
Тоомас Вілпарт,
Тоомас Віркус
четвірки Відбіркові гонки: 6.27,97
Втішний раунд: 6.30,63
Фінал С: 6.38,76
Місце: 14

Sailing pictogram.svg Вітрильний спорт[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен (-и) Дисципліна Заплив Результат Місце
Тину Тиністе і Тоомас Тиністе Клас 470 7 гонок: 10; 11; 7; 4; 6; 28; 2 68,70 Бронзова медаль
Кайдзе Кусінг Віндсерфінг 10 гонок: 17; 8; 22; 24; 22; 21; 20; 16; 29 233 21
Жінки
Спортсмен Дисципліна Заплив Результат Місце
Кріста Крюув Клас «Європа» 7 гонок: 3; 8; 3; 9; 9; 6; 16 67,10 6

Shooting pictogram.svg Змагання зі стрільби[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал
Результат Місце Результат
Піетер Пак Скит 144 33 не брав участі
Урмас Саалісте Трап 137 39 не брав участі
Жінки
Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал
Результат Місце Результат
Інна Роуз Пістолет, 25 метрів 567 35 не брала участі
Пневматичний пістолет, 10 метрів 376 23 не брала участі

Swimming pictogram.svg Плавання[ред. | ред. код]

Чоловіки
Спортсмен (-и) Дисципліна Заплив Півфінал Фінал
Результат Місце Результат Місце Результат Місце
Індрек Сей 50 метрів вільним стилем 23,68 31 не брав участі
100 метрів вільним стилем 51,47 32 не брав участі
Ільмар Ожайс 100 метрів на спині 57,08 20 не брав участі
200 метрів на спині 2:05.76 30 не брав участі
Марко Пачел 100 метрів брасом 1:03.40 19 не брав участі
Альдо Сурвалє 100 метрів батерфляєм 55.78 30 не брав участі
Індрек Сей, Ільмар Ожайс,
Марко Пачел, Альдо Сурвалє
естафета 4x100 метрів комплексом 3:46.87 15 не брали участі

Table tennis pictogram.svg Настільний теніс[ред. | ред. код]

Спортсмен Дисципліна Кваліфікація Фінал
Ігор Солопов чоловічий одиночний розряд 1 раунд: Південна Корея Кан Хі Чан — 0:2
2 раунд: Туніс Мурад Ста — 2:0
3 раунд: Швеція Ян-Уве Вальднер — 0:2
не брав участі

Wrestling pictogram.svg Боротьба[ред. | ред. код]

Чоловіча вільна боротьба
Спортсмен Категорія Перший
раунд
Другий
раунд
Третій
раунд
Четвертий
раунд
Півфінал Фінал
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Кюлло Коїв До 68 кг Німеччина Жорж Швабеленд (GER)
2:4
Південна Корея Ко Йон Хо (KOR)
1:3
не брав участі
Арві Аавік До 100 кг Японія Манабу Нейканіші (JPN)
0:3
Індія Сабхеш Верма (IND)
0:3
Німеччина Хайко Балс (GER)
0:3
Іран Казем Голамі (IRI)
4:8
не брав участі
Чоловіча греко-римська боротьба
Спортсмен Категорія Перший
раунд
Другий
раунд
Третій
раунд
Четвертий
раунд
Матч за
9 місце
Місце
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Суперник
Результат
Валерій Нікітін До 68 кг Південна Корея Кім Санг Мун (KOR)
9:6
Іран Абдул Чаманголі (IRI)
5:7
Olympic flag.svg Іслам Доуготчев (EUN)
0:4
не брав участі
Хелгер Холік До 100 кг Швеція Йорген Олсон (SWE)
1:0
не брав участі Польща Анджей Ронскі (POL)
0:2
США Деніс Козловскі (USA)
0:2
Olympic flag.svg Мілош Говедаріца (EUN)
0:2
10

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Эстония на Олимпийских Играх в Барселоне 1992: Чемпионы и призёры. Olympteka.ru. Процитовано 31 березня 2017.  (рос.)
  2. Levinson, David; Christensen, Karen (1999). Encyclopedia of world sport : from ancient times to the present. New York: Oxford University Press. Процитовано 31 березня 2017.  (англ.)
  3. Official Report of the Games of the XXV Olympiad Barcelona 1992. Digital Library Collection. Процитовано 31 березня 2017.  (англ.)

Джерела[ред. | ред. код]