Еталон (корпорація)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Еталон
Тип бізнес
Спеціалізація автобуси малого та середнього класів різних типів: міський, приміський, міжміський і туристичний;
виробництво вантажних автомобілів та тролейбусів;
трамваї (проєкт на 2020 рік)
Засновано 2002 (18 років)
Штаб-квартира с. Проліски, Бориспільський район, Київська область (центральний офіс)
Дочірні компанії ПрАТ «Бориспільський автозавод»
;ПрАТ «Чернігівський автозавод»
ТОВ «Торговий дім «Еталон авто»
Науково-дослідний інститут автомобіле-будови «Еталон»
ТОВ «Базтехсервіс»
працює; включає в себе 21 підприємство
CMNS: Еталон у Вікісховищі

«Еталон» — одна з найбільших корпорацій серед українських виробників автомобільної техніки. До складу корпорації «Еталон» входить 21 підприємство, основними напрямками діяльності яких є: виробництво автобусів, тролейбусів, вантажних автомобілів, комплектуючих для автомобільної промисловості, складська логістика.

Виготовлення автомобільної техніки корпорації «Еталон» забезпечують підприємства: ПрАТ «Бориспільський автозавод» та «Чернігівський автозавод». На сьогоднішній день вищевказані підприємства корпорації виробляють і реалізують автобуси малого та середнього класів різних типів: міський, приміський, міжміський і туристичний. Також є виробництво вантажних автомобілів та тролейбусів.

Автобусний бізнес корпорації включає в себе наступні підприємства

ПрАТ «Бориспільський автозавод»[ред. | ред. код]

Флагманом Корпорації «Еталон» у сфері виробництва автотранспортних засобів є приватне акціонерне товариство «Бориспільський автозавод», який утворений у квітні 2002 року, а вже у жовтні 2002 року, через 5 місяців після офіційної реєстрації заводу, з конвеєра зійшли перші два автобуси.

У грудні 2002 року завершені попередні і сертифікаційні випробування автобуса БАЗ-А079.04 «Еталон», на який був отриманий сертифікат відповідності на промислову партію і проданий споживачам перший автобус.

ЗАТ «Бориспільський автозавод» — це сучасне виробництво, виробничі і складські площі якого займають понад 19 000 м².

ПрАТ «Чернігівський автозавод»[ред. | ред. код]

Приватне акціонерне товариство «Чернігівський автозавод» є одним з наймолодших підприємств корпорації «Еталон», який створений у серпні 2003 року, спираючись на наукову базу, досвід і професійний підхід до кадрових питань корпорації «Еталон», досяг значних успіхів у найкоротші терміни.

До масового виробництва та реалізації автобусів на заводі приступили у ІІІ кварталі 2004 року. Виробничі та допоміжні площі Чернігівського автозаводу складають більше 28 тис. м².

Корпорація «Еталон» постійно активно працює над створенням нових моделей і модифікацій автобусів. Чернігівський автозавод бере участь у цих процесах, розширюючи і оновлюючи свій модельний ряд. Завод активно співпрацює з науково-дослідним інститутом «Еталон», де й народжуються проєкти нових моделей, які потім втілюються в життя.

У 2018 році був представлений новий міський низькопідлоговий автобус корпорації «Еталон». За традицією концерну, 12-метровий низькопідлоговий міський автобус отримав «квіткове» назву — Еталон А12210 «Астра». Автобус-прототип випущений Чернігівським автозаводом корпорації, а розробка його конструкція відбулася у Львові, де перебуває конструкторський підрозділ концерну «Еталон» — НДІ автомобілебудування ТОВ «Чернігівський автозавод». Новий автобус розроблений на базі кузова тролейбуса Еталон Т12110 «Барвінок», який випускається вже кілька років.

На основі базової моделі автобуса і тролейбуса у 2018 році інженерами корпорації «Еталон» розпочалася розробка зчленованих 18-метрових тролейбусів з автономним ходом і електробусів[1].

У грудні 2019 року корпорація «Еталон» представила власний проєкт трамвайного вагона, який заплановано випускати на Чернігівському автомобільному заводі. З огляду на катастрофічне становище з рухомим складом трамваїв і низькі темпи оновлення, корпорація «Еталон» прийняла рішення запропонувати містам власну розробку частково низкопольного трамвая на базі існуючих візків Tatra T3[2]. З огляду на особливості їх конструкції, зробити повністю низькопідлоговий такий трамвай не вдасться, але це буде комфортний і зручний вагон. Розробляти нову модель трамвая буде власний науково-дослідний інститут корпорації «Еталон», а виробництво буде налагоджено у Чернігові[3].

У 2019 році завод випустив і сертифікував для європейського ринку міжміський автобус моделі Еталон-А08432 «Тюльпан» та міський автобус Еталон А12210 «Астра». Автобус побудований на базі шасі і агрегатів «DAF» і відповідає екологічному стандарту «Євро-6»[4].

Торговий дім «Еталон авто»[ред. | ред. код]

ТД «Еталон авто» є ексклюзивним дистриб'ютором автотранспортних засобів, що виробляються підприємствами корпорації «Еталон» і запасних частин до них. Торговий дім реалізує свою продукцію самостійно і через дилерську мережу. За час свого існування Торговий дім «Еталон авто» продав більше 10 000 автобусів під торговою маркою «Еталон».

Науково-дослідний інститут автомобілебудування «Еталон»[ред. | ред. код]

НДІ «Еталон» є базовим науково-дослідним підприємством корпорації «Еталон». В інституті на постійній основі працює 45 фахівців і більше 100 фахівців залучаються на окремі проекти. НДІ автомобілебудування «Еталон» спільно з конструкторами і технологами Бориспільський і Чернігівський автозаводи розробили і впровадили у виробництво автобуси, представлені в даному каталозі. На даний момент в інституті ведеться проєктування ряду нових перспективних моделей автотранспортних засобів на різній агрегатної бази.

ТОВ «Базтехсервіс»[ред. | ред. код]

ТОВ «Базтехсервіс» є основним автосервісних підприємств корпорації «Еталон» і виконує гарантійне та післягарантійне обслуговування автобусів і вантажних автомобілів, вироблених корпорацією. Технічна база підприємства дозволяє проводити техобслуговування і ремонти будь-якої складності всіх транспортних засобів, вироблених підприємствами корпорації «Еталон». Підприємство створено у 2004 році і на сьогоднішній день його потужності дозволяють проводити техобслуговування і ремонти більше 1500 різних автобусів на рік.

ТОВ «Чернігівський ковальський завод»[ред. | ред. код]

ТОВ «Чернігівський ковальський завод» - це виробниче підприємство. Завод виробляє гаряче штампування поковок вагою від 0,35 до 55 кг з вуглецевих і легованих марок сталі. Поковки можуть виготовлятися за ступенем складності С4 і класу точності F по DIN +7526 (ДОСТ 7505-89 за точністю Клас Т4). Виробництвом освоєно більше 1 000 найменувань поковок в основному для автомобільної групи виробів.

ТОВ «Український кардан»[ред. | ред. код]

ТОВ «Український кардан» — це виробниче підприємство.

Підприємство здійснює виробництво:

  • карданних валів до автомобілів сімейства ГАЗ, МАЗ, МТЗ, КамАЗ, УАЗ, ВАЗ, ПАЗ, Урал, ЛіАЗ тощо;
  • карданних валів до сільськогосподарських машин, комплектуючих для к/валів фірми IFA Німеччина;
  • деталей з рільсановим покриттям для к/в фірми IFA Німеччина;
  • першої, другої і третьої шестерень коробки передач для ГАЗ-53;
  • блоку шестерень для ГАЗ-53.

Партнери[ред. | ред. код]

Серед українських виробників автобусів корпорація «Еталон» впродовж останніх 5 років займає лідируючі позиції за обсягом виробництва та реалізації автобусів малого класу. Успіх на ринку значним чином забезпечують шасі від відомих компаній ТАТА (Індія), FAW (Китай), Ashok Leyland (Індія), а також двигуни, коробки передач, трансмісії і мости, які виробляються за ліцензіями компаній MERCEDES-BENZ, DEUTZ, HINO, ZF, Dana, Elliot та іншими надійними виробниками.

ТАТА Motors — всесвітньо відома індійська автомобілебудівна компанія, що входить в список 20 найбільших світових автовиробників. Компанія була заснована 1945 року як виробник локомотивів, а пізніше розширила діяльність, розпочавши виробництво комерційного транспорту в 1954, після об'єднання зусиль з Daimler-Benz AG. Сьогодні компанія є беззаперечним лідером з виробництва та продажу автомобілів для комерційних перевезень та третьою за величиною компанією на ринку пасажирського транспорту з успішними розробками в сегментах легкових автомобілів, і позашляховиків. Компанія також є четвертим за величиною виробником вантажних автомобілів і займає друге місце в світі з виробництва автобусів.

Ashok Leyland — велике індійське автомобілебудівне підприємство, що випускає широку гаму вантажних автомобілів, автобусів, військової техніки. Компанія Ashok Leyland заснована у 1948 році. Розташована в Ченнаї, Індія. Є однією з найбільших індійських компаній, що виробляють комерційні транспортні засоби та комплектуючі. Вважається флагманом своєї материнської компанії - Hinduja Group, зі штаб-квартирою в Лондоні. Компанія працює за ліцензією британської компанії Leyland Motors.

FAW Group — лідируюча компанія на автомобільному ринку Китаю. На теперішній час FAW Group виробляє автомобілі 6 категорій, в тому числі вантажівки малої, середньої і великої вантажопідйомності, позашляховики, легкові автомобілі, автобуси, малолітражні автомобілі. FAW Group належить 27 дочірніх компаній, ще в 20 компаніях FAW володіє контрольним пакетом акцій. FAW Group створила спільні підприємства з виробництва автомобілів для китайського та світового ринку з Volkswagen, Toyota, Ford і Mazda.

Deutz AG — німецький виробник газових і дизельних двигунів, з більш ніж сторічною історією та досвідом роботи на світовому автомобільному ринку. Двигуни DEUTZ прославилися своєю надійністю і невибагливістю в роботі та використовуються на автобусах і вантажівках по всьому світу.

Hino Motors — є найбільшим у Японії виробником вантажних автомобілів і автобусів, з 1960-х років входить до відділення корпорації Toyota. Hino виготовляє широку гаму дизельних автобусів і вантажівок різного призначення.

ZF Friedrichshafen AG — найбільший німецький автомобільний концерн-постачальник шасі і коробок передач для комерційних / вантажних транспортних засобів. Чисельність працюючих на 125 підприємствах концерну в 26 країнах складає близько 65 тис. осіб, таким чином ZF входить до числа 15 найбільших постачальників автомобільної промисловості у світі.

DANA Spicer — американська компанія, відома як найбільший світовий виробник і постачальник приводної продукції для самохідних машин високої прохідності. Трансмісії Dana є одними з найбільш якісних і надійних агрегатів, що використовуються на важкій техніці.

Meritor Inc. — американська компанія, яка є світовим лідером у виробництві інноваційних трансмісій і гальмівних систем для вантажних автомобілів, причепів та військових транспортних засобів. Продукція компанії відома в усьому світі своєю надійністю та ефективністю. Заводи компанії розташовані в Північній і Південній Америці, Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і налічують близько 10 000 співробітників в 19 країнах.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]