Перейти до вмісту

Етгар Керет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Етгар Керет
אתגר קרת
Ім'я при народженніівр. אתגר קרת
Псевдонім20.8.1967
Народився25 вересня 1967(1967-09-25) (57 років)
Ізраїль
ГромадянствоІзраїль
ДіяльністьПрозаїк, сценарист, режисер-постановник
Сфера роботилітературна діяльністьd[1], література[1], поезія[1], кінорежисураd[1] і кіносценаристикаd[1]
Alma materМіжнародна письменницька програмаd, Тель-Авівський університет і Ohel Shemd
ЗакладУніверситет Бен-Гуріона і Тель-Авівський університет
Роки активності1992
НапрямокПостмодернізм
Magnum opus«Галас і шаленство»
У шлюбі зShira Geffend
ДітиLev Keretd
Автограф
Премії«Золота камера» Каннського кінофестивалю
Сайт: etgarkeret.com

CMNS: Етгар Керет у Вікісховищі

Етгар Керет (івр. אתגר קרת, народився 20 серпня 1967 року в Рамат-Гані) — Ізраїльський письменник, в основному є автором коротких оповідань, але так само складає сценарії, вірші, п'єси і комікси. Пише на івриті.

Біографія

[ред. | ред. код]

Народився і виріс в Рамат-Гані, Ізраїль у родині Ефраїма та Орени Керет (котрі вижили під час Голокосту). Живе в Тель-Авіві. Одружений з акторкою Широю Гефен, мають одну дитину. Викладає в Тель-Авівському університеті та Університеті Бен-Гуріона.

Творчість

[ред. | ред. код]

Почав літературну роботу у 1991 році зі статей для газет та сценаріїв театральних постановок. Зараз його основний жанр — короткі абсурдистські розповіді. Перша збірка («Труби») вийшов в 1992 році, другий — «Моя туга за Кісінджером» (був включений в список 50 найбільш значущих ізраїльських книг всіх часів) — в 1994-му. У 1998 році з'явилася книга «Табір Кнеллера», де автор вперше пробує себе в новій літературній формі — новелі. У 2000 році було видано збірник «Дні, як сьогодні», в якому відбивається життя далеких від політики людей сучасного Ізраїлю, особливо — молоді. На початку 2001 року виходить збірник «Друга можливість», слідом, в 2002 році — «Аз'есьм» («Ось він я»). У 2009 році, після довгої перерви, був виданий збірник «Коли померли автобуси», що згодом переклала прозаїк, поет й есеїст Лінор Горалік. Всі книги ставали бестселерами. Керету також траплялося працювати і з коміксами. У 1996 році була видана книга коміксів «Ми прийшли не насолоджуватися».

Кіно, телебачення, театр

[ред. | ред. код]

У 1993 році Етгар Керет отримав перший приз на театральному фестивалі в Акко за мюзикл «Операція Ентеббе». Він написав сценарії для декількох сезонів сатиричної телепередачі «Камерний квінтет» і безлічі короткометражних фільмів. Один з них, «Королева Черв'яків» (Skin Deep, 1996 рік) отримав приз Ізраїльської кіноакадемії і завоював перше місце на Мюнхенському фестивалі шкіл кіно. Згідно з розповіддю Керета знята чорна романтична комедія «Самогубці: Історія кохання»[2] (2006) завоювала 9 нагород на різних кінофестивалях. У 2007 році Керет спільно з дружиною поставив фільм «Медузи»[3], який отримав «Золоту Камеру» на Каннському кінофестивалі. В 2009 році вийшов ізраїльсько-австралійський повнометражний мультфільм «9,99 $»[4] за сценарієм Керета.

Бібліографія

[ред. | ред. код]

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г д Чеська національна авторитетна база даних
  2. «Самогубці: Історія Кохання» на IMDB [Архівовано 14 листопада 2016 у Wayback Machine.] (англ.)
  3. «Медузи» на IMDB [Архівовано 3 листопада 2016 у Wayback Machine.] (англ.)
  4. «9.99$» на IMDB [Архівовано 17 жовтня 2016 у Wayback Machine.] (англ.)