Етноелектроніка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Етноелектро́ніка (або етнотехно, етнотранс) — музичний напрямок, що поєднує в собі елементи електронної та етнічної музики. Розвивався в 1990-х і 2000-х роках. Термін етноелектроніка порівняно новий, він іноді використовується в пресі і регулярно в музичних онлайн-форумах, а в 2003 році був випущений збірник «Another Life: A Journey Into Ethnic Electronica» (Love Cat Music, «Інше життя: Подорож в етноелектроніку») [1].

В Україні першим альбомом етноелектроніки є альбом «Contaminated sound» Олександра Нестерова (1998), присвячений 15-літтю Чорнобильської трагедії. До альбому ввійшли 15 традиційних пісень та інструментальних награвань з регіону нинішньої Чорнобильської зони у виконанні ансамблю автентичного співу "Древо"[2]. Активно вдається до змішування української етніки та електроніки гурт Mavka.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. «Another Life: A Journey Into Ethnic Electronica» by Various Artists [Архівовано 9 червня 2008 у Wayback Machine.] (англ.)
  2. * Алла Загайкевич. Українська електронна музика: практика дослідження // Музика в інформаційному суспільстві: збірник наукових статей / [упорядник І.Б. Пясковський] – К., 2008 – с.39-62