Етноматематика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Етноматема́тика — розділ математики, що досліджує культуру, у якій виникає математика. Етноматематика особливо зосереджена на математиці, що є частиною загальної культури, а не на формальній, академічній математиці, хоча деякі етноматематики вивчають формальну математику як експонат специфічної культури або культур. Ціль етноматематиків полягає в тому, щоб внести вклад і в розуміння культури і в розуміння математики, але головним чином до відносин між ними.

Етноматематика застосовує народні завдання — головоломки, розважальні завдання, де можуть бути математичні операції. Етноматематика може розглядати математичні об'єкти, такі як протистояння. Дає можливість вивчати цифри в відповідно до контексту фольклору. Етноматематика розв'язує деякі проблеми в історичному аспекті. У математичній освіті, етноматематика є вивчення взаємозв'язку між математикою та культурою. Це стосується ідей, починаючи від різних чисельних і математичних систем до різних культур математичної освіти. Мета етноматематики полягає в розумінні культури і розумінні математики, і розуміння зв'язків між ними.

Посилання[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Ascher, Marcia (1991) Ethnomathematics: A Multicultural View of Mathematical Ideas. Pacific Grove, Calif.: Brooks/Cole. ISBN 0-412989417.
  • D'Ambrosio, Ubiratan (2001) Etnomatematica Bologna: Pitagora. ISBN 8837113528
  • Powell, Arthur B., and Marilyn Frankenstein (eds.) (1997) Ethnomathematics: Challenging Eurocentrism in Mathematics Education. Albany, NY: State University of New York Press. ISBN 0-7914-3351-X