Еугеніуш Кнапік

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Еугеніуш Кнапік (Eugeniusz Knapik; 9 липня 1951), — сучасний польський композитор і піаніст, ректор Музичної академії в Катовіцах.

Народився 9 липня 1951 року в містечку Руда Шльонска, Сілезьке воєводство). У 1976 р закінчив Державну Вищу Музичну школу в Катовіцах (клас композиції Г. М. Гурецкі). Виступає у Польщі та за її межами як соліст і камерний виконавець (з 1982 р. — партнер Квартету Шльонського).


Професор композиції в Катовицькій Академії музики імені Шимановского. З 1992 г. очолює також створену при ній Студію комп'ютерної й електронної музики, а пізніше стає ректором Академії.

Кнапік спеціалізується на сучасному репертуарі. Він є першим виконавцем у Польщі циклу О.Мессіана «20 поглядів на Немовля Ісуса». В 1997 р. отримав нагороду Спілки польських композиторів та Нагороду Міністерства культури і мистецтв. 2005 року нагороджений Хрестом Кавалера Ордену Відродження Польщі.

Серед основних творів Кнапіка — оперна трилогія «Думки Олени Трублейн» (англ. The Minds of Helena Troubleyn; 19871996), створена в співдружності з автором лібрето й режисером-постановником Яном Фабром.

Джерела[ред.ред. код]