Ехолалія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ехолалія — неконтрольоване автоматичне повторення слів, почутих у чужій мові. Спостерігається у дітей та дорослих за різних психічних захворювань (шизофренії, аутизмі, синдромі Ретта, синдромі Туретта, ураженні лобових часток мозку та інших), але іноді трапляється у дітей без відхилень розвитку як один з ранніх етапів розвитку та становлення мови. Ехолалія може бути як негайною реакцією на подразник, так і відкладеною.

Слово "ехолалія" походить від грецького ἠχώ, що означає "відлуння" або "повторювати", і λαλιά (Lalia), що означає "мова" або "розмова" (звуконаслідувального походження, від дієслова λαλέω (laléo), що означає "говорити").

Пов'язані стани[ред. | ред. код]

Ехолалія - це одним з найпомітніших аспектів розладів мовлення при аутизмі, але не є ні унікальним його проявом, ні синонімом синдрому. Повторювані несвідомі імітаційні дії (зокрема, ехолалія і ехопраксія) - це визначальні характеристики в ранніх описах синдрому Туретта. Ехолалія також трапляється при афазії, шизофренії, деменції, кататонії, епілепсії, після інфаркту головного мозку (інсульту), закритої травми голови, у сліпих дітей, дітей з мовними порушеннями, а також під час розвитку деяких нормальних дітей.

При транскортікальній сенсорній афазії ехолалія - звичайне явище. Пацієнт включає слова або речення іншої людини в його/її власні реакції. У той час як ці пацієнти не мають розуміння мови, вони можуть читати.