Ехо вірус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ехо вірус

Класифікація вірусів
Група: IV
Ряд: Picornavirales
Родина: Picornaviridae
Рід: Enterovirus
Вид: Enterovirus B
Subtype

Ехо вірус

Посилання
NCBI: 33758

ECHO-вірус (абревіатура походить від англ. Enteric Cytopathic Human Orphan; також Enterovirus B) — вид вірусів з роду ентеровірусів родини Picornaviridae. Еховіруси знаходяться в шлунково-кишковому тракті (тому він є частиною роду ентеровірусів) і здатні спричинити різні захворювання.

Опис[ред. | ред. код]

ECHO-вірус є дуже заразним, і його основною мішенню є діти. ECHO-вірус є однією з провідних причин гострих гарячкових захворювань у немовлят і маленьких дітей, часто спричинює асептичний або серозний менінгіт. Зараження дитини цим вірусом після пологів може стати причиною тяжких системних захворювань, призводить до високої малюкової смертності. ECHO-вірусні ураження часто нагадують прояви інших поширених бактеріальних і вірусних хвороб.

Клінічні ознаки[ред. | ред. код]

ECHO-вірус спричинює різну клінічну симптоматику і перебіг у дорослих та дітей. Ураження протягом перших двох тижнів після народження може спричинити потенційно смертельне захворювання. У цій віковій категорії смерть зазвичай є результатом переважно печінкової недостатності або міокардиту, ніж ураження центральної нервової системи. Кращий прогноз у старших дітей та дорослих. Міокардит є найчастішим ускладненням у дорослих. ECHO-вірус, як і Ентеровіруси А і Б (віруси Коксакі), як правило, призводить до легкого захворювання з відсутністю значної гарячки. Також може з'явитися висип різного характеру та локалізації.

Детальніші відомості з цієї теми ви можете знайти в статті Ентеровірусні інфекції.