Ехо вірус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ехо вірус
Класифікація вірусів
Група: IV
Ряд: Picornavirales
Родина: Picornaviridae
Рід: Enterovirus
Вид: Enterovirus B
Subtype
Ехо вірус
Посилання
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 33758

Ехо (від англ. ECHO (Enteric Cytopathic Human Orphan)) - це вірус, є одним з видів РНК-вірусів, який відноситься до роду ентеровірусів сімейства Picornaviridae. Еховіруси знаходяться в шлунково-кишковому тракті (тому він є частиною роду ентеровірусів) і дія вірусу викликає інші опортуністичні інфекції і захворювання.

Опис[ред.ред. код]

Ехо-вірус є дуже заразним, і його основною метою є діти. Ехо-вірус є однією з провідних причин гострих гарячкових захворювань у немовлят і маленьких дітей, і є найчастішою причиною асептичного менінгіту. Зараження дитини цим вірусом після пологів може стати причиною важких системних захворювань і пов'язане з високою малюкової смертностю. Ехо-вірус може імітувати симптоми, викликані іншими поширеними бактеріальними і вірусними інфекціями.

Симптоми і діагностика[ред.ред. код]

Ехо-вірус розвивається непропорційно у чоловіків і дітей. Інфекція протягом перших двох тижнів після народження може викликати руйнацію і потенційно смертельне захворювання. У цій популяції, смерть зазвичай є результатом переважної печінкової недостатності або міокардиту, а не інфекції центральної нервової системи. Старші діти та дорослі мають кращий прогноз. Міокардит є найчастішим ускладненням у дорослих. Ехо-вірус, як і інші Коксакі Ентеровіруси А і Б, як правило, призводить до м'якого, неспецифічного захворювання з низькою температурою. Ехо-вірус може також виробити висип, який розповсюджується від лиця до шиї, верхніх кінцівок і грудної клітки. Лабораторна діагностика здійснюється з із введенням сироваткових антитіл до Ехо-вірусу.