Жабеня Керміт
Жабеня Керміт | |
---|---|
Перша поява | Сем та його друзі (1955) |
Автор | Джим Генсон |
Виконавець | Джим Генсон (1955—1990), Стів Вітмайр[en] (1990—2016), Метт Фогель[en] (2016 — донині) |
Жабеня Керміт у Вікісховищі |
Жабеня́ Ке́рміт — найвідоміша з ляльок Маппет, створених американським лялькарем Джимом Генсоном. Керміт виступав як режисер і розпорядник «Ма́ппет-шо́у» і з'являвся в багатьох інших телепередачах.
Перший варіант ляльки Керміта було створено з зеленого пальто, що належало матері Джима Генсона, і двох м'ячів для пінг-понгу, які стали очима. Спочатку Керміт був задуманий як ящірка, але незадовго до виступів на Вулиці Сезам став жабою. Щоб виглядати більш «жаб'ячим», а також щоб приховати шов між головою і тілом, йому додали комір[1].
Поширювалися чутки, що ім'я «Керміт» з'явилося через друга дитинства Генсона, Керміта Скотта з Міссісіпі. Однак Карен Фальк, голова Ради Директорів спадщини Джима Генсона, це категорично заперечує:
Хоча Джим Генсон мав у дитинстві знайомого на ім'я Керміт, на той час це не було незвичним ім'ям, і Джим завжди говорив, що Жабу названо не на честь цієї дитини з його початкової школи[2]. Оригінальний текст (англ.) While Jim Henson did have a childhood acquaintance named Kermit, it was not an uncommon name at the time, and Jim always said that the Frog was not named after this child from his elementary school |
Керміт — один з провідних персонажів «Маппет-шоу», в якому виступав як режисер і розпорядник. Крім Маппет-шоу, жабеня було постійним персонажем у ляльковому шоу «Вулиця Сезам» і з'являлося в безлічі інших телепередач, нерідко як «живий» гість ток-шоу.
З'явилося на екрані телевізора 1955 року, і з того моменту аж до своєї смерті в 1990 році його озвучував сам Джим Генсон. Керміт має характерний голос, який нерідко ставав об'єктом пародій, і пристрасть до співу. Одна з виконаних ним пісень, Rainbow Connection, протрималася в American Top 40 сім тижнів і була номінована 1979 року на Золотий глобус і Оскар.
Під ім'ям жабеняти Керміта вийшло дві книжки (одна з них — автобіографія), воно здобуло ступінь доктора honoris causa, і має свою зірку на голлівудській алеї слави.
Однією з останніх робіт Керміта є повнометражний фільм «Маппет», що вийшов у світовий прокат у грудні 2011 року.
- З'являється як анонімний інформатор в одній зі сцен у мультсеріалі «Гріффіни» в серії «Deep Throats» (4x23).
- З'являється в телепередачі в мультсеріалі «Гріфіни» в серії «Mother Tucker» (5x2).
- На честь Керміта названо один з літаків Lockheed WP-3D мисливців за ураганами (позивні — NOAA 42).
- Капітан Ед Мерсер у телесеріалі «Орвілл» має іграшку — жабеня Керміта, яке має собі за приклад позитивного світорозуміння.
- Улюблена іграшка Еріка Картмена, персонажа мультсеріалу «Південний парк» — жабеня Клайд (пародія на жабеня Керміта).
- ↑ Kermit the Frog Comes Home to Washington. The National Museum of American History (англ.). 2010. Архів оригіналу за 2 листопада 2020. Процитовано 6 січня 2018.
- ↑ Falk, Karen. Ask Henson #73. The Jim Henson Company. Архів оригіналу за 3 жовтня 2000.
- Лягушонок Кермит получит новый голос впервые за 30 лет. gazeta.ru. 11 липня 2017. Архів оригіналу за 28 жовтня 2020. Процитовано 14 липня 2017.