Жер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Жерс)
Перейти до: навігація, пошук
Жер
Gers
Департамент
Герб департаменту Жер
Герб департаменту
№ департаменту 32
Регіон Лангедок-Руссільйон-Південь-Піренеї
Префектура Ош
Супрефектури Кондом
Міранд
Населення 172,3 тис.
(1999)
Густота
населення
28 осіб/км²
Площа 6257 км²
Округів 3
Кантонів 31
Комун 463
Президент
генеральної ради
Филип Мартен
(фр. Philippe Martin)
Розташування

Департамент Жер на карті Франції

Офіційний сайт
http://www.gers.pref.gouv.fr/

Жер (також Жерс, фр. Gers) — департамент на південному заході Франції, в передгір'ях Піренеїв.

Площа 6,29 тис. км². Адміністративний центр — Ош. Названий по річці Жер. Включає 31 кантон.

Населення (172,3 тис. жит., 1999) — французи і (близько 10%) іммігранти (в основному іспанці). Офіційна мова — французька, але деякі жителі південної частини департаменту використовують гасконьську. На території Жеру — старовинні міста Кондом, Лектур, Марсіак, Монреаль, Флеранс і інші.

Географія[ред.ред. код]

У південній частині знаходиться плато Арманьяк, що складене льодовиковими і річковими наносами, плавно знижується з півдня на північ, до долини Гаронни, і зі сходу на захід. Плато перетинається долинами річок Адур, Жер, Жемон, Баїз і іншими, що відносяться до басейну Гаронни. Ґрунти глинисто-кремнієві. Клімат морський (середня температура січня 4,8 °C, липня — 20,5 °С). Більша частина території Жеру розорана, дубрави і (вище) ялинові ліси займають незначну площу (зосереджені в основному на півдні, в межах плато Арманьяк).

Економіка[ред.ред. код]

Основою економіки департаменту є сільське господарство. Вирощуються пшениця, кукурудза і виноград. Тваринництво переважає в південній, піднесеній частині (велика рогата худоба, мули, свині). Промисловість розвинена слабо, головну роль грає переробка сільськогосподарської продукції (мукомельна промисловість, виноробство). У адміністративному центрі департаменту — торгівля сільськогосподарськими товарами.

Історія[ред.ред. код]

Історично територія департаменту була частиною Гасконі. Жер - один з перших 83 департаментів, утворених під час Великої французької революції в березні 1790 р.

д'Артаньян народився і жив у містечку Люпіак у Жері.