Жириновський Володимир Вольфович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Володимир Вольфович Жириновський
Володимир Вольфович Жириновський

Заступник голови Державної Думи Російської Федерації
Час на посаді:
18 січня 2000 — 21 грудня 2011
Президент   Путін Володимир Володимирович
Попередник перший на посаді
Наступник Ігор Лєбєдєв

Лідер ЛДПР
Президент Борис Єльцин, Володимир Путін, Дмитро Мєдвєдєв
Попередник він сам, як лідер ЛДПСС

Народився 25 квітня 1946(1946-04-25) (70 років)
Алмати, Казахська РСР, СРСР СРСР, (тепер Казахстан Казахстан)
Політична партія Ліберально-демократична партія Росії
Дружина Галина Олександрівна Лєбєдєва
Релігія православ'я

Володи́мир Во́льфович Жирино́вський (рос. Владимир Вольфович Жириновский; до 1964Володимир Вольфович Едельштейн, нар. 25 квітня 1946, Алмати, Казахська РСР, СРСР) — російський політик, заступник голови Державної думи Росії, засновник та голова Ліберально-демократичної партії Росії, член Парламентської асамблеї Ради Європи.

Відомий своїми неадекватними, агресивними виступами, які розглядаються актами прояву ксенофобії, імперіалізму[1], й українофобії[2][3]. Прихильник невизнаних ЛНР та ДНР, які державою Україна визнаються терористичними організаціями.

Біографічні відомості

Ранні роки життя

Жириновський на передвиборчому мітингу, 1999

Народився в Алмати, Казахської РСР в родині Вольфа Ісаковича Едельштейна і Олександри Павлівни Макарової. Батько походив з єврейської родини із Західної Україні (Костопіль, Рівненська область), яка на той час була частиною Польщі. Жириновський неодноразово заявляв, що викупить все місто, зокрема деревообробне підприємство, яке колись належало його діду.[4]

Під час війни його батько з братом були евакуйовані до Алмати, де він одружився з матір'ю Володимира — Олександрою Макаровою. За визнанням Жириновського, оскільки батько не взяв радянського громадянства і залишався польським громадянином, після війни його було відправлено до Польщі. З 1946 зв'язок з ним обірвався. Пізніше батько закінчив університет у Греноблі і емігрував до Ізраїлю, був агрономом і комерсантом.

У матері було шестеро дітей, Володимир спочатку носив прізвище Едельштейн, а з 1964 взяв прізвище першого чоловіка матері — Жириновський. З іншого шлюбу матері у нього ще було два брата і три сестри.

Освіта

Після закінчення середньої школи у 1964 вступив до Інституту східних мов, який у 1970 закінчив з відзнакою за спеціальністю сходознавець-тюрколог. До і після закінчення інституту стажувався в Держтелерадіо та держкомітеті з зовнішніх економічних зв'язків.

Військова служба

Військову службу проходив в Закавказькому військовому окрузі у 197072. Закінчивши службу в 1975, працював референтом в радянському Комітеті захисту миру.

Кар'єра

Країни, в яких Володимир Жириновський потрапив під санкції

До 1977 працював на економічному факультеті Вищої школи профспілкового руху. У 1977 закінчив вечірнє відділення юридичного факультету Московського університету за спеціальністю юрист.

У 1977-1983 працював у Міністерстві юстиції СРСР, очолював юридичний відділ видавництва «Мир».

У 1975-1983 працював у Інюрколегії.

Політична діяльність

Політикою почав цікавитися з 1988. Брав участь у мітингах, зустрічах різних політичних рухів і партій.

Ставлення до України

24 березня 2014 року Жириновський надіслав урядам Польщі, Угорщини та Румунії пропозицію розділити Україну разом з Росією. Він запропонував провести референдум про приєднання до Польщі Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської і Рівненської областей, Румунії та Угорщині — Чернівці та Закарпаття, а решта мала відійти до складу Росії. На його думку, Україною повинна лишатися лише центральна частина держави[5].

20 червня 2015 року Жириновський у прямому ефірі російської пропагандистської передачі звинуватив США у створенні так званих «ДНР» та «ЛНР», щоб викручувати з Росії гроші. Він заявив, що США не потрібно, щоб в Україні була сильна влада, а потрібні безліч «республік», за типом «ДНР» та «ЛНР», які повинна годувати Росія[6].

Наукові ступені та звання

Володимир Жириновський також є:

  • професором міжнародного права МДУ,
  • професор соціологічного факультету МДУ,
  • професор Московського державного відкритого університету,
  • почесний професор ряду інших вищих навчальних закладів,
  • академік Міжнародної академії екології та природокористування,
  • дійсний член Міжнародної академії інформатизації,
  • почесний академік Академії природознавства,
  • академік Академії соціальних наук.

Як заявив з посиланням на науковців депутат Держдуми РФ від партії «Справедлива Росія» Ілля Пономарьов, докторська дисертація Жириновського являє собою «80-сторінковий конспект художньо-публіцистичних творів самого Жириновського». Він додав, що при захисті в МДУ в 1998 половина ради ВАК на знак протесту покинула свої місця в залі. А ті, хто залишився, — отримали хабара[7].

18 лютого 2013 Пономарьов направив запит генпрокурору Росії Юрію Чайці, в якому просив перевірити законність захисту дисертації лідером ЛДПР. Слідчий комітет Росії почав перевірку законності присудження Жириновському докторського звання[8].

Примітки

Джерела


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.