Дія фільму починається у Східному Берліні у листопаді 1984 — за 5 років до падіння Берлінської стіни. Агент штазі капітан Герд Візлер, відданий соціалістичним ідеалам висококласний спеціаліст, сподівається піднятися службовою драбиною, збираючи докази проти драматурга Георга Драймана і його подруги — знаменитої театральної актриси Крісті-Марії Зіланд. Несподівано занурення у світ об'єкта спостереження змінює і його самого. Занурення в життя інших — в любов, літературу, свободу думки і слова — приводить Візлера до усвідомлення мізерності його власного існування і відкриває йому абсолютно новий спосіб життя, протистояти якому стає все складніше. Незабаром Візлер, що дістав доступ до чужого життя, починає симпатизувати людині, за якою вимушений стежити з ранку до ночі…
У 2006 році фільм встановив рекорд, який тримається досі, за найбільшою кількістю номінацій (одинадцять) на головну німецьку кінопремію German Film Awards.
Всі використані в «Життя інших» пристрої для підслуховування та запису інформації були справжнім інвентарем таємної поліції «Штазі», отриманим на час з музеїв і від приватних колекціонерів.
Режисер Флоріан Генкель фон Доннерсмарк витратив цілий місяць на переклад сценарію майбутньої картини французькою мовою і відіслав його композитору Габрієлю Яреду з тим, щоб заручитися його згодою на участь у проекті. Для сцени, коли Дрейман грає на піаніно композицію «Sonata for a Good Man», він попросив написати настільки сильну музику, що вона б за дві хвилини змусила Гітлера відвернутися від усіх жорстокостей і звірств, пізніше скоєних ним. Ця ключова сцена була визначальною ідеєю, навколо якої потім був побудований весь сценарій.
Обкладинка неіснуючого номера німецького журналу «Шпіґель» зі статтею Дреймана була розроблена видавцями спеціально для використання у фільмі.