Жниварка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жниварка крупним планом

Жниварка — машина для скошування зернових культур та складання у валки чи зв'язування у снопи зернових та інших сільськогосподарських культур. Жниварки бувають зернові, зернобобові, конопляні, для збирання цукрових буряків, соняшникова жатка та кукурудзяна.

Автором винаходу жниварки вважається американський винахідник Сайрус Маккормік, котрий у 1831 році сконструював, а у 1834 запатентував першу роботоздатну жниварку, що працювала на кінній тязі[1].

Класифікація жниварок

За типом агрегатування зі сільгосптехнікою:

  1. Навісна (працює в парі з комбайном, або з енергозасобом)
  2. Причепна (агрегатується з колісними тракторами)

За методами комбайнування

  1. Прямого комбайнування (коли збирання врожаю відбувається за один етап)
  2. Роздільного комбайнування (спочатку врожай скошується та складається у валок, потім після підсихання колосся відбувається його підгрібання підбирачем та подальший обмолот у бункері зернозбирального комбайну

Основні робочі вузли жниварки викладенні на схемі прікріпленній до статті[2]

Виробники жниварок в Україні.

В Україні виробництвом данного обладнання з давніх давен займаються заводи жаток-Бердянськийта Херсонський. Враховуючи історічну специфіку, ці підприємства виготовляють різноманітне обладнання для збирання врожаю. Приорітетними напрямками залишаються зернові жниварки, соняшникові та кукурудзяні жниварки. Перспективним для заводів жаток, на даний момент є виготовлення соняшникових жниварок по типу ЖСН-6, ЖНС-7, ЖСН-9 Агротех, ЖК-60 та ЖК-80 (рядкові кукурудзяні).


Примітки[ред. | ред. код]

  1. Cyrus H. McCormick US X8277 I1 Improvement in machines for reaping small grain. June 21, 1834.
  2. А. М. Гуревич, И. Ф. Сергеев, Н.П. Сычугов, В. И. … (1973). Справочник комбайнера (російською). Москва: Россельхозиздат. 

Джерела[ред. | ред. код]