Жовте обличчя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Жовте обличчя»
«The Adventure of the Yellow Face»
Paget Holmes Yellow Face child.jpg
Жанр детектив і crime fiction short story[d]
Автор Артур Конан Дойл
Мова Англійська мова
Опубліковано 1893 р.

«Жо́вте обли́ччя» — твір із серії «Спогади Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля. Вперше опубліковано Strand Magazine у 1893 році.

Сюжет[ред.ред. код]

Еффі, Грант Манро з її донькою та Холмс

На початку весни 1888 року Шерлок Холмс, страждаючий від нудьги, повертається додому з прогулянки з доктором Вотсоном. Виявляється в них був відвідувач, який забув у джентльменів свою трубку. Вивчаючи її Холмс робить певні висновки про відвідувача: той був стурбований (інакше як можна пояснити той факт, що він забув трубку), він дорожить трубкою (бо відносив її до ремонту, а не купив нову), він м'язистий, лівша, має гарні зуби і нарешті його ім'я — Грант Манро.

Коли містер Грант Манро повертається, він розповідає історію обману його дружиною. Вона була одружена в штатах, її чоловік і дитина померли від жовтої гарячки, вона повертається до Англії, знайомиться з Манро та виходить за нього заміж. Їхній шлюб був прекрасним, за словами самого Манро, у них не було жодних розходжень ні в думках, ні в справах. Все було добре, поки, попросивши у чоловіка грошей Еффі Манро приховала навіщо вони і попросила не задавати жодних запитань з цього приводу. Два місяці по тому містер Грант виявляє, що його жінка має якісь зв'язки з мешканцями будинку напроти їхнього. Одного разу чоловік побачив у вікні сусіднього будинку якесь дивне жовте обличчя. Під впливом ревнощів він йде до будинку, але в кімнаті, з якої дивилося на нього жовте обличчя, нікого не виявилося. Манро помічає, що кімната добре обладнана, а на камінній поличці стоїть портрет його дружини.

Холмс відправляє додому містера Монро, даючи йому свої інструкції. Детектив припускається думки, що таємничий незнайомець — перший чоловік Еффі Манро, який повернувся, щоб шантажувати дружину. Приїхавши до будинку, Холмс, Вотсон і містер Манро вриваються до таємничої оселі, і в кімнаті знаходять дівчинку-негра у масці. Як виявилося перший чоловік Еффі Манро Джон Хевроні дійсно помер, а їхня донька, Люсі, залишилась жива. Боячись, що Грант Манро відмовиться від одруження з неї через дитину, вона приховує правду. Але материнський інстинкт бере своє: Еффі витрачає сто фунтів, щоб доставити Люсі з медсестрою до Англії.

Посилання[ред.ред. код]