Жозе Боніфаціо ді Андраді і Сілва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Жозе Боніфаціо ді Андраді і Сілва
Жозе Боніфаціо ді Андрада і Сілва

Жозе Боніфаціо ді Андраді і Сілва (порт. José Bonifácio de Andrade e Silva, 13 червня 17636 квітня 1838) — бразильський державний діяч і натураліст, народився у Сантусі (штат Сан-Паулу).

У 1800 він був призначеним професором геології в Коїмбрі, і скоро після цього — генеральним інспектором шахт Португалії. В 1812 він був зробленим вічним секретарем Лісабонської Академії. Повернувшись до Бразилії в 1819 році, він примушував Педру I відмовитися виконувати наказ Лісабонського суду про повернення до Португалії, і був призначений одним з його міністрів в 1821. Коли була оголошена незалежність Бразилії, Андрада став міністром внутрішніх і закордонних справ, це призначення було підтверджене Загальними Зборами, але через свої надто демократичні принципи він був звільнений з посади у липні 1823.

При ліквідації Зборів в листопаді, він був заарештований, а потім змішений залишити країну. Бун виїхав до Франції, де жив у вигнанні біля Бордо до 1829 року, коли йому було дозволено повернутися до Бразилії. Але будучи знову заарештованим 1833 супротивниками Педру I, він відійшов від політики і провів решту життя у відставці в Нітерої.

Петаліт, матеріал, що містить літій, був вінайдений ним наприкінці 1700-х років під час подорожі до Швеції.

Джерела[ред.ред. код]

  • Gomes, Laurentino (2010). 1822 — How a wise man, a sad princess and a money-crazy Scotsman helped D. Pedro create Brazil, a country that had everything to go wrong (in Portuguese). Nova Fronteira.

П: П: П: П: П: П: