Жокей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Жокей (англ. jockey) — спортсмен, професійний вершник на перегонах, що здобув 50 або більше перемог. Назву може одержати тільки професіонал, що має відповідний вишкіл та ліцензію на їзду верхи. Премію присуджують в окремих різновидах, зокрема в перегонах із перешкодами. Вершник, що виграв титул тільки в жокейських перегонах, не може брати участь у перегонах із перешкодами.

Етимологія[ред.ред. код]

Слово жокей, тобто Jockey є різновидом ім'я «Джок», що на півночі Англії є шотландською формою імені «Джон». Використовують його принаймні з 1529 року. Як випливає з назви, термін з'явився в Шекспіра у виставі Ричард ІІІ (Jockey Норфолкський). У 16 і 17 століттях цим іменем називали торгівців кіньми, мандрівних співців та поетів, а також жебраків. Також це імя набуло значення: «лисиця» або «звір», чи змія. Дієслово «жокей» значить «обдурити». У 1670, цей термін уперше використано для опису вершника.

Примітки[ред.ред. код]

Враховуючи характер перегонового спорту, де бажано, щоб коні надмірно не перевантажувались, вершники, як правило, люди маленькі на зріст, і відповідно малої маси тіла.

Посилання[ред.ред. код]