Жорж Ебер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жорж Ебер
фр. Georges Hébert
Lieutenant Hébert.jpg
Народився 27 квітня 1875(1875-04-27)[1]
Париж, Франція
Помер 2 серпня 1957(1957-08-02)[1] (82 роки)
Туржевіль
Громадянство
(підданство)
Flag of France.svg Франція
Діяльність Officer of the French Navy
Знання мов французька[1]
Учасник Перша світова війна
Військове звання capitained
Нагороди
командор ордена Почесного легіону кавалер ордена Почесного легіону Воєнний хрест 1914–1918

Жорж Ебер (Georges Hébert; 27 квітня 1875 — 2 серпня 1957) — військово-морський офіцер, інструктор фізичної культури у французькій армії, теоретик і практик. Він розробив систему фізичного навчання і тренування la méthode naturelle (з фр. — «природний метод»), яка об'єднує розвиток фізичних навичок і тренування морально-вольових якостей.

Метод Ебера включав ряд різних запозичень:

  • Роботу його попередника Франсіско Амороса, який опублікував в 1847 році «Нове повне керівництво з фізичного виховання, гімнастики і моралі» і яке охоплює весь спектр практичних рухових навичок
  • Роботи викладача німецько-прусської гімнастики Фрідріха Людвіга Яна, який також, ймовірно, вплинув на ранню фізичну підготовку Корпусу морської піхоти США.
  • Класичні уявлення про людське тіло в греко-римській скульптурі і ідеали давньогрецької гімназії
  • Вплив Жоржа Демені (1850—1917), французького винахідника, хронофотографа, режисера і гімнаста, який підкреслив прогресивність і масштабованість тренування.

Ебер був одним з перших ідеологів паркуру, або смуг перешкод. Така форма фізичної культури є стандартом в багатьох арміях. Вона привела до розвитку цивільних змагань на природі, що включають гімнастичні колоди, сходи, мотузкові траси, а також фітнес-стежок (оздоровчих стежок) і мотузкових курсів.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]