Жуган Володимир Олександрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жуган Володимир Олександрович
Народження 27 серпня 1926(1926-08-27)
Лихівка, П'ятихатський район, Криворізька округа, Українська СРР, СРСР
Смерть 2008
  Дніпродзержинськ, Дніпропетровська область, Україна
Національність українець
Жанр український живописець,пейзажист
Навчання Дніпропетровське державне художнє училище
Діяльність художник
Нагороди
Заслужений художник України

Жуган Володимир Олександрович (1926—2008) — український художник, заслужений художник України, Член Спілки художників України, талановитий майстер пейзажу, основоположник жанру промислового пейзажу. Ветеран Німецько-радянської війни.

Біографія[ред. | ред. код]

Український художник, живописець та пейзажист Жуган Володимир Олександрович народився 27 серпня 1926 року у с. Лихівці Дніпропетровської області.

У віці 18 років пішов на фронт, а вже по війні вступив до Дніпропетровького державного художнього училища, яке закінчив у 1950 році. Його вчителями за фахом були художники М.Панін та М.Погрібняк.

1964 р. став членом Спілки художників Україні.

З 1951 художник почав брати участь у виставках, спочатку в обласних, а згодом і в республіканських.

Творчість[ред. | ред. код]

Володмир Жуган — відомий майстер пейзажу. Він міг перенести на полотно прекрасні краєвиди Криму і Байкалу, цікавився індустріальним пейзажем, однак назавжди залишився співцем української природи - природи рідного краю. Його пензлі створювали настрій, емоції і, здавалося, що на його роботи можна дивитися годинами, знаходячи в них щось нове і близьке душі.

Участь у художніх виставках брав із 1949 року. Одним із перших радянських художників у своїй творчості звернувся до місць, де жив і творив Тарас Шевченко.