Жуйка (Футурама)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Герої Футурами
Володар Жуйка
Жуйка
Вік більше 1000 років
Стать чоловіча
Вид ніблоніанець
Місце народження Вічність
Місце роботи посланець планети Вічність на Землі, хатня тваринка Ліли
Родичі Сніжок
Перша згадка Офіційна: Love's Labours Lost in Space
Фактична: Space Pilot 3000
Перша фраза в серіалі Звуки: (Love's Labours Lost in Space): (шмигання носом і лопотання)
Мовлення: (The Day the Earth Stood Stupid): «Дякую. Я привіз чеки й розписки».
Оригінальна озвучка Френк Уелкер (Frank Welker)
Українська озвучка Євген Малуха

Жуйка (англ. Nibbler, букв. «той, хто гризе») — персонаж мультиплікаційного серіалу «Футурама». Актор Френк Уелкер озвучує не тільки текст, але й усі немовленнєві шуми, які видає персонаж.

Ім'я[ред. | ред. код]

Справжнє ім'я істоти не називається, оскільки «за той час, поки буде вимовлено лише одну літеру [його] справжнього імені, народиться й загине трильйон зірок». Ліла взяла його за хатню тваринку, зайшовши на планеті Верґон 6, яка ось-ось мала бути знищеною, в серії «Love's Labours Lost in Space» і дала йому ім'я «Жуйка», ще не здогадуючись про його здатність миттєво поглинати тварин, значно більших від нього за розміром. Інші ніблоніанці звертаються до нього «Володарю Жуйко», втім, це назвисько також використовується виключно для зручності сприйняття його людьми.

Властивості[ред. | ред. код]

Жуйка - надзвичайно розумна істота, здатна до спілкування і до телепатичної імітації людської мови (оскільки його справжнє мовлення є незрозумілим лопотанням). Проте у більшості серій він удає цілком безглузду тварину, задля відвернення підозр щодо його справжньої місії на Землі - захисту людства і цілого Всесвіту від раси Летючих Мізків. Тим, хто довідався про характер його земної місії, Жуйка стирає з пам'яті спогади за допомогою яскравого спалаху свого третього ока.

Темна матерія[ред. | ред. код]

Послід Жуйки складається з «темної матерії», яка використовується як пальне для міжпланетних кораблів. У серії «The Why of Fry», вигулюючи Жуйку, Фрай стикається з необхідністю прибрати з вулиці його послід - маленьку кульку, що має надзвичайно велику масу («як тисяча сонць»). Єдиний, хто здатний підняти і пересунути жуйчину кульку, - це робот Бендер.

Апетит[ред. | ред. код]

Жуйка, як і решта представників його виду, здатний поглинати форми життя, значно більші від нього за розміром, розкриваючи щелепи на неймовірно великий кут. Вочевидь, саме завдяки цьому, він продукує «темну матерію», конденсуючи великі об'єми їжі у своїй травній системі.

Вид/Раса[ред. | ред. код]

Раса, до якої належить Жуйка мешкає на планеті Вічність (розташованій у «точнісінькому центрі Всесвіту») і називається «ніблоніанці» (хоча справжня назва значно складніша).

Колосальний апетит Жуйки притаманний усім ніблоніанцям: вони відзначають видатні події бенкетами, такими як «Бенкет тисячі окостів» чи «Бенкет тисячі звірів». Також, імовірно, ніблоніанці мають пару прихованих кажанячих крил, які уповільнюють їхнє падіння (як видно у серії «The Day the Earth Stood Stupid»).

Як стверджують самі ніблоніанці, їхня раса є древньою і могутньою, оскільки в момент, коли Всесвіт народився з Великого вибуху, їм було вже 17 років (тобто вони є найстаршим з усіх відомих видів). Окремі ніблоніанці живуть довго: Жуйці, наприклад, не менше 1000 років (хоча ветеринар помилково визначив його вік за кільцями на зламаному іклі як п'ятирічний).(«I Second That Emotion»).

Деякі ніблоніанці поводяться, як кішки: муркочуть, коли їх пестять, і бавляться примітивними іграшками. Через це більшість чужинців не сприймає їх усерйоз.

Мета[ред. | ред. код]

Існування і наміри Жуйки були визначені заздалегідь. Його справжня особистість проявляється лише у двох серіях: «The Day the Earth Stood Stupid» і «The Why of Fry».

Жуйка штовхнув Фрая у кріогенну камеру, що призвело до його появи в 3000 році. Проте в серії «The Why of Fry» представлена інша версія розвитку подій, в якій Фрай падає у камеру свідомо (під впливом переконання Жуйки).

Перша поява в серіалі[ред. | ред. код]

Тінь Жуйки у серії «Space Pilot 3000»

Хоча офіційно Жуйка був запроваджений у сюжет в серії «Love's Labours Lost in Space», свідоцтво його існування помітне вже в першому епізоді серіалу. За моментом, коли Фрай падає навзнак у кріогенну камеру, йде начебто цілком безглуздий кадр з перекинутим стільцем під столом. Якщо уважно придивитися, в ньому можна помітити загадкову тінь, що має обриси постаті Жуйки. Також його третє око визирає зі сміттєвої корзини біля столу. Цим пояснюється сюжетний поворот у серії «The Why of Fry», в якому з'ясовується, що саме Жуйка сприяв падінню Фрая у камеру (задля реалізації плану спасіння Всесвіту від Летючих Мізків).