Жук у мурашнику (детектив)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Жук у мурашнику (рос. Жук в муравейнике) — фантастичний детектив братів Стругацьких написаний у 1979 році. Друга частина трилогії про Максима Каммерера.

Сюжет[ред.ред. код]

Колишній герой Саракшу Максим Каммерер тепер працює у КОМКОН-2 на Землі. Йому доручають справу Льва Абалкіна, колишнього прогресора, який загадково зникає. У процесі з'ясовується, що ця справа якось пов'язана із загадковою позаземною цивілізацією «Мандрівників» (рос. Странники).

Теми підняті у романі[ред.ред. код]

Чи правильно заради добробуту всього суспільства та високих ідеалів людства калічити життя тієї ж людини з такими ж ідеалами?

Також показується як навіть ідеальне суспільство побудоване на повазі до прав людини, відсутності ксенофобії, свободи думок, можливості самовираження обов'язково приходить до створення антигуманних організацій для самозахисту. Також цікавою темою є діяльність та її методи на Землі колишніх прогресорів, які несли свої ідеали та бачення світу іншим планетам та цивілізаціям, а тепер противляться іншим цивілізаціям які, можливо, намагаються «прогресувати» саму Землю.

Персоналії[ред.ред. код]


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.