Жульєн (кулінарія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Жульєн

Жульєн (фр. julienne) — спосіб нарізання овочів тонкою соломкою[1]. На пострадянському просторі цим словом також називають теплі закуски, приготовані на основі вершкового соусу (бешамель).

Жульєн у сучасній кулінарії[ред. | ред. код]

У сучасній кулінарії цей термін означає холодну обробку (нарізання) овочів для супу чи соусу. Це надає ніжнішу консистенцію чи скорочує час на приготування страви з молодих овочів чи паростків. Фактично, жульєн — це спосіб нарізання соломкою, або тонкими кільцями, залежно від виду овочів.

Страви «жульєни»[ред. | ред. код]

Страви, в основу яких взято цей спосіб нарізання, також називають жульєнами (наприклад, суп-жульєн). Зазвичай у назвах цих страв також уточнюють основний інгредієнт (наприклад, салат «Жульєн з грибами»).

У пострадянській кулінарії жульєн також став окремою стравою. Її готують з грибів (курятини, морепродуктів тощо), які запікають у вершках чи бешамелі, під сиром. Їх готують і подають порційно, у спеціальних невеликих формочках — кокотницях.[джерело?]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Robuchon, Joël.; Montagné, Prosper; Larousse. Comité gastronomique (2001). Larousse gastronomique (вид. English ed). London: Hamlyn. с. 642. ISBN 0-600-60235-4. OCLC 47231315. 

Посилання[ред. | ред. код]