Журавлиний заказник (Сумська область)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Журавлиний заказник)
Перейти до: навігація, пошук
Журавлиний заказник
Р.Псел.jpg
Розташування: Україна Україна
Сумська область,
Сумський район,
біля с. Низів
Найближче місто: Суми
Площа: 258 га
Заснований: 1978 року
Керівна
організація:
Низівське лісництво

Журавли́ний зака́зник — орнітологічний заказник загальнодержавного значення. Розташований у межах Сумського району Сумської області, біля села Низів, що на південь від міста Сум.

Площа 258 га, заснований 1982 року.

Створений на території Низівського лісництва з метою охорони постійних місць гніздування рідкісного в Україні птаха — сірого журавля, занесеного до Червоної книги України[1].

Територія заказника є резерватом не тільки для популяції журавля сірого, але й для багатьох інших рідкісних видів тварин і рослин. В долині річки Псла зелені луки заказника чергуються з важкодоступними сфагновими болотами. Віковий дубово-сосновий лісовий масив, що прилягає до заболочених ділянок заплави Псла, є резерватом типових лісових біоценозів заплави. Тут можна натрапити на рослини, що занесені до списку регіонально рідкісних видів: півники сибірські, синюху блакитну, плаун булавовидний, валеріану лікарську, а також червонокнижні любку дволисту, пальчатокорінник травневий, косарики болотні.

Серед представників фауни, занесених до Червоної книги, у Журавлиному заказнику мешкають жук-олень, махаон, джміль моховий, соня садова, лелека чорний, лунь польовий, сорокопуд сірий. На багатих кормами луках, болотах і в лісах заказника водяться сарна європейська, свиня дика, куниця лісова.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]