Журавський Георгій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Журавський Георгій Іванович (нар. 24 грудня 1948(19481224), Миколаїв) — український художник, лауреат Державної премії України в галузі архітектури (2010, за відтворення Одеського кафедрального Спасо-Преображенського собору).

Біографія[ред. | ред. код]

Закінчив Орловський педагогічний інститут (1970, нині РФ, вчитель малювання і креслення), Харківський художньо-промисловий інститут (1974, художник декоративно-прикладного мистецтва).

Працював у Київському художньому фонді, графіком у видавництві «Дніпро» (м. Київ).

Творчість[ред. | ред. код]

Займався живописом, графікою, скульптурою, мозаїкою, монументальним розписом, проектуванням різьби по дереву, ілюструванням книг, оформленням інтер'єрів, виготовленням візажів, гравюр, плакатів тощо.

Автор діорам:

  • «Букринський плацдарм», „«Арсенал» у 1918 році“, «Медична допомога обороні Києва» для музеїв Києва,
  • «Трипільська культура» для краєзнавчого музею міста Черкаси.

Учасник всеукраїнських виставок.

19871989 розписав церкву святих Петра й Павла у смт Козова. У 19911998 — комплексно художньо оформив Катедральний собор Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Тернополі (центральний плафон загальною площею 800 м²; панікадило, висотою 12 м; дерев'яний різьблений іконостас 24 м² та ін.). У 19982000 створив для цього ж храму монументальну композицію «Голгофа» (30 м²; живопис, різьба і позолота).

Художнє оздоблення Катедрального собору — оригінальна авторська творча розробка без використання реставраційних робіт.

Від 1987 брав участь в оздобленні понад 10 храмів в Україні, РФ і Македонії. Зокрема, займався внутрішнім оздобленням Кафедрального Спасо-Преображенського Собору Одеси[1].

Нині працює в галузі іконопису і церковного розпису. Представник українського бароко. Твори Журавського базовані на принципах церковного мистецтва Риму, Єрусалима, Афін, Стамбула і Києва.

Премії[ред. | ред. код]

Республіканська премія Ленінського комсомолу ім. М. Островського (1979).

Державна премія України у галузі архітектури (2010).

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]