Жінка-українка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Жінка в історії)
Перейти до: навігація, пошук

Жінка-УКРАЇНКА
Логотип порталу «Жінка–УКРАЇНКА».png
URL ukrainka.org.ua
Комерційний Ні
Реєстрація за вибором
Мови
Власник Тетяна Череп-Пероганич, Юрій Пероганич
Автор Тетяна Череп-Пероганич, Юрій Пероганич
Започатковано 6 жовтня 2013
Стан працює
Адреса офісу Київ

Мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА» — веб-портал, створений для популяризації українських митців і української літератури і мистецтва. Працює з 2013 року. Розміщений за адресою http://ukrainka.org.ua

Засновники порталу — письменниця і журналіст Тетяна Череп-Пероганич та громадський діяч Юрій Пероганич за його створення та велику громадську діяльність удостоєні звання лауреатів Міжнародної літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша (2016).[1]

Вміст[ред.ред. код]

Основним на порталі є розділ «Українки», в якому розміщено надіслані «героїнями» й схвалені редколегією порталу їх власні біографії, роздуми на тему «Слово про Україну» та зразки творчості, а також, за бажанням, роздуми про наболіле для рубрики «Думки вголос», цікаві історії з життя, світлини для фотоальбому та рецепти їх улюблених страв.

Розділ «Гості порталу» присвячений творчості чоловіків, у цьому розділі публікуються біографії та зразки творчості митців.

Важливою частиною порталу є стрічка мистецьких новин.

Портал виступав інформаційним партнером музично-поетичних заходів, на його сторінках проводилися творчі марафони. За організаційної та інформаційної підтримки порталу проводилися творчі вечори митців у Національній спілці письменників України, Київському міському будинку учителя, Домі освіти та культури «Майстер-клас»; на Київщині, Львівщині, Хмельниччині, Чернігівщині та Сумщині.

Історія[ред.ред. код]

 • Перші публікації на порталі датовано 5 жовтня 2013[2]. З листопада 2013 відкрито рубрику «Гості порталу»[3].
 • 11 грудня 2013, у зв'язку з подіями на Майдані, на порталі з'явився розділ «Слово зброя», в якому наразі понад 300 публікацій. Після того, як у розділі «Слово зброя» було зібрано понад сотню поезій, було вирішено видати книгу. 9 березня 2014, у 200 роковину народження Тараса Шевченка засновники порталу разом із Мистецькою агенцією «Наш формат» в Українському домі в межах Відкритого університету Майдану презентували збірку поезій «Материнська молитва. Українки — героям Майдану». До книги увійшли, здебільшого, поезії героїнь порталу[5].
 • 18 травня 2014 відбулася презентація порталу[6] й нагородження переможців конкурсу нарисів «Жінка в історії», який було оголошено порталом у грудні 2013[7].
 • 5 червня 2014 на церемонії нагородження премією «Коронація слова 2014» засновники порталу нагородили Надію Гуменюк із Луцька за роман «Енна»[8] спеціальною відзнакою порталу «Жінка-УКРАЇНКА» за найкращий роман про маму[9].
 • 30 серпня 2014 на запрошення письменниці Тетяни Винник та творчого об’єднання «Атмосфера» за підтримки порталу «Жінка-Українка» його учасники Світлана Мирвода, Юрій Старчевод, Ярина Мавка, Галина Фесюк та Галина Дорош в Ніжині брали участь у мистецькій акції «Я в серці маю те, що не вмирає», яку було організовано на підтримку ніжинських бійців АТО.[12]
 • В жовтні 2015 надали підтримку благодійній музично-поетичній імпрезі «Золото осені, тепло душі» в смт. Володар-Волинський.[15]
 • В 2016 долучилися до громадської ініціативи з відзначення 200-ліття слобожанського поета-романтика першої половини ХІХ століття Михайла Петренка «Дивлюсь я на небо».[16]
 • 9 квітня 2016 організували презентацію роману Григорія Войтка «Безбатченки».[17]
 • 4 червня 2017 утретє взяли участь в організації і проведенні Всеукраїнського мистецького фестивалю «Імпреза по-самчиківстки».
 • З 2017 року портал надає інформаційну підтримку концертам із циклу «Світова класика українською».

Конкурс «Жінка в історії»[ред.ред. код]

«Жінка в історії» — літературний конкурс, започаткований порталом 2013 року[18]. На конкурс приймалися «нариси про жінок-українок, які своїми добрими справами в галузі української культури, літератури, освіти, народного мистецтва, залишили добрий слід у житті суспільства».

До складу журі увійшли Євген Букет, Еліна Заржицька, Світлана Мирвода, Лідія Купчик, Юрій Пероганич. Переможців у номінації «Жінка в борні за Україну» визначила Ірина Сех — український політик, голова Львівської обласної організації політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода», голова Львівської обласної державної адміністрації.

Нагородження переможців відбулося 18 травня 2014 в Києві, у будинку освіти та культури «Майстер Клас»[6]. У загальній номінації перше місце здобув Богдан Мельничук, друге — Олександра Коваленко, третє — Світлана Макаревська. Спеціальну відзнаку отримала Анна Багряна. У номінація «Жінка у борні за Україну» переможцями стали Наталія Карпенкова, Ольга Лоїк та Наталія Кутняк. Дипломантами конкурсу стали Оксана Маковець, Людмила Яцура, Тетяна Кітчак, Надія Онищенко, Наталя Ткачик, Анна Ліхота та Микола Шот[7].

Конкурс «Бентежить душу батьківська земля»[ред.ред. код]

Літературний конкурс імені Григорія та Ганни Панченків «Бентежить душу батьківська земля» на найкращий поетичний твір організований і оголошений порталом «Жінка-УКРАЇНКА» у грудні 2014. Засновник конкурсу — громадський діяч, письменник Володимир Панченко. До складу журі увійшли Дмитро Головко, Оксана Радушинська, Олександр Букатюк, Тетяна Винник, Ярина Мавка.[19]

На конкурс було надіслано майже 200 творів від сімдесяти дев'яти учасників. За рішенням журі перше місце у поетеси з Івано-Франківської області Наталі Данилюк, друге дісталося Галині Гнатюк (Вараві) з Рівненщини, і на третьому — Наталка Поклад з Києва. У номінації «Я люблю тебе, Ржищеве!» переміг Євген Листопад.[20]

Нагородження переможців відбулося у Ржищеві в рамках музично-поетичної імпрези за участю відомих українських виконавців та майстрів поетичного слова 21 січня о 15.00 в міському будинку культури.[21]

Імпреза по-самчиківськи[ред.ред. код]

Віктор Шайда та Оксана Радушинська допомагають найменшим учасникам імпрези

29 червня 2014 Державний історико-культурний заповідник «Самчики», Старокостянтинівське районне радіомовлення і веб-портал «Жінка-УКРАЇНКА» започаткували на території Палацово-паркового ансамблю «Самчики» щорічне мистецьке свято «Імпреза по-самчиківськи».[22][23]

Вперше свято було проведене 29 червня 2014.[24][25]

У 2015 ця культурно-мистецька подія відбулася 31 травня і поєдналася з традиційним для Самчиків святом Зеленої неділі.[26]

Серед подій фестивалю — святкування Трійці, козацькі звитяги, гра на бандурі, українські пісні, авторський спів та поезія, вистріли з козацької гармати, вареники для учасників імпрези, юшка і каша для всіх учасників заходу, чай просто неба зі справжнього самовара кінця 19 століття, зустріч з творчими особистостями.

Традиційні козацькі звитяги відбувалися з самого рану на вигоні перед маєтком і включали підіймання півпудової гирі, біг з мішком зерна наперед себе, перетягування канату, звитяги верхи на конях… В цей час на багаттях,в здоровенних казанах варилася рибна юшка і каша для гостей свята.

Учасники «Імпрези по-самчиківськи» прибули зі Старокостянтинова, Старої Синяви, Хмельницького, Вінниці та Києва. По обіді на території маєтку звучав муніципальний духовий оркестр під керівництвом Василя Муляра.

Центральна подія свята – концертна частина. Учасників привітали голова районної ради Олександр Коханюк, творці порталу «Жінка-українка» Юрій Пероганич і Тетяна Череп-Пероганич, директор Державного історико-культурного заповідника «Самчики» Богдан Пажимський, в. о. директора районного радіомовлення Сергій Грищук. Упродовж двогодинного концерту на ґанок маєтку – імпровізовану сцену – піднімалися поети: Віталій Міхалевський, Володимир Сідлецький (місто Хмельницький), Любов Сердунич (Стара Синява), Тетяна Череп-Пероганич (місто Київ), Оксана Радушинська (Староконстянтинів); під супровід бандури співала Юлія Григорук (місто Вінниця), вокальне мистецтво дарували: Юрій Старчевод, Маркіян Свято, Надія Пукас, заслужена артистка України Світлана Мирвода (місто Київ), Віктор Шайда (місто Хмельницький). До участі в заході долучилися артисти творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня»: Анастасія Гулевата, Марина Українець, Назарій Поляков (місто Хмельницький) та Катерина Аргунова (місто Старокостянтинів).

Тематика виступів включала зокрема пісні «Два кольори» і «Червона рута», авторські пісні виконавців і творчість подільських піснярів. Проте наскрізною темою крізь увесь концерт пройшла тема війни в Україні.

Учасники мали можливість придбати мистецькі твори, виконані в унікальній техніці «самчиківський розпис».[27]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Названо лауреатів міжнародної Літературно-мистецької премії імені Пантелеймона Куліша за 2016 рік. Буквоїд. 31 грудня 2015. Процитовано 1 січня 2016. 
 2. Тетяна Череп (Жовтень 5, 2013 - 23:27). Світло її душі. 
 3. Створено сайт для талановитих українських жінок. НСПУ. 13 листопада 2013. 
 4. В Україні стартує благодійний місячник «Книга з поштової скриньки». RegioNews. 25 жовтня 2013. Процитовано 16.06.2014. 
 5. Презентовано книгу поезій, написаних для героїв Майдану. Укр.Літ (НСПУ). 11 березня 2014. 
 6. а б У Києві презентували мистецький портал "Жінка-Українка". «Вечірній Київ» (№19 (19098)). 2014-05-18. 
 7. а б Підведено підсумки конкурсу нарисів «Жінка в історії». «Укр.Літ», засновник – НСПУ. 2014-05-20. 
 8. Переможці конкурсу "Коронація слова — 2014". Міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова». 2014-06-06. 
 9. Спецвідзнака за Найкращий твір про маму від порталу "Жінка-Українка"!. Міжнародний літературний конкурс романів, п'єс, кіносценаріїв, пісенної лірики та творів для дітей «Коронація слова». 2014-06-01. 
 10. Оксана Радушинська (2014-07-10). Започаткували “Імпрезу по-самчиківськи”. «Проскурів» — газета хмельницької міської ради. 
 11. Літературно-пісенна «Імпреза по-самчиківськи» – продовження початого. Мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА». 2014-06-30. 
 12. Зібрали кошти для ніжинських бійців
 13. Олена Багрянцева (2014-11-10). Свято української мови. «Конотопський край» — міська громадсько-політична газета. 
 14. Бентежить душу батьківська земля. 
 15. Антоніна Свінціцька (2015-11-01). Золото осені — тепло душі. Моя Володарщина. 
 16. Громадська ініціатива триває // Всеукраїнський тижневик «Культура і життя». — № 5, 2016. — С. 15.
 17. «Безбатченки» Григорія Войтка презентовано в столиці
 18. Стартує літературний конкурс «Жінка в історії». «Друг читача». 2013-12-27. 
 19. Конкурс поезії «Бентежить душу батьківська земля». 
 20. Підведено підсумки конкурсу. 
 21. Всеукраїнський літературний конкурс пам'яті Григорія та Ганни Панченків. 
 22. Літературно-пісенна «Імпреза по-самчиківськи» – продовження початого. Мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА». 2014-06-30. 
 23. Оксана Радушинська (2014-07-10). Започаткували “Імпрезу по-самчиківськи”. «Проскурів» — газета хмельницької міської ради. 
 24. Літературно-пісенна «Імпреза по-самчиківськи» – продовження початого. Мистецький портал «Жінка-УКРАЇНКА». 2014-06-30. 
 25. Оксана Радушинська (2014-07-10). Започаткували “Імпрезу по-самчиківськи”. «Проскурів» — газета хмельницької міської ради. 
 26. Оксана Радушинська (2015-06-10). Імпреза по-самчиківськи – 2015. Медіа портал Культ UA. Процитовано 2015-06-11. 
 27. Імпреза по-самчиківськи. Мистецький веб-портал «Жінка–УКРАЇНКА». Процитовано 2015-06-11. 

Посилання[ред.ред. код]