Феміністична ініціатива

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Жіноча ініціатива)
Jump to navigation Jump to search
Жіноча ініціатива
Feministiskt initiativ
логотип
Голова партії: Перший Виконавчий комітет
Штаб-квартира: Стокгольм
Дата заснування: 2005
Ідеологія: фемінізм (включаючи соціалістичний фемінізм, ліберальний фемінізм, радикальний фемінізм)
Інтернет-сторінка: www.feministisktinitiativ.se

Жіноча ініціатива (швед. Feministiskt initiativ, Fi) — шведська феміністична політична партія лівого спрямування. Виступає за соціальну рівність чоловіків і жінок.

Про плановане створення партії було оголошено на прес-конференції у Стокгольмі 4 квітня 2005 року. Її ядром став зростаючий жіночий рух навколо Гудрун Шуман, активістки і колишнього лідера Лівої партії Швеції. Через 6 днів група «Жіноча ініціатива» підтвердила, що до неї вступило 2500 осіб.

Нині партію очолює перший виконавчий комітет у складі: Сіссел Бланко, Анн-Марі Тун, Гудрун Шуман, Стіна Свенссон і Карл Емануельссон та ін.

«Жіноча ініціатива» двічі брала участь у виборах до Риксдагу (2006, 2010), на яких набирала менше 1%. Такий низький результат не дозволив їй провести свого представника до парламенту, хоча у 2005 році опитування громадської думки передбачали їй підтримку до 10%. На виборах до Європарламенту 2009 року партія показала результат у 2,2%. У місцевій раді містечка Сімрісхамн «Жіноча ініціатива» є третьою за представництвом партією, отримавши 8,9% голосів і 4 місця.

На підтримку ініціативи висловлювалися багато відомих діячів культури. Так, у 2006 році в агітаційній кампанії партії брала участь американська акторка Джейн Фонда. У 2009 році Бенні Андерссон, колишній учасник групи ABBA, передав партії 1 млн шведських крон.

Посилання[ред.ред. код]