Жіночність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
William-Adolphe Bouguereau (1825-1905) - Day (1881).jpg

Жіно́чність (фемінність) — етична та біологічна категорія, що означає сукупність особистісних, естетичних та соціально-психологічних якостей, які зумовленні особливостями гормональної системи жінки, об'єктивно притаманні, а також очікуються від жінки, зокрема такі як: емоційність, ніжність, вразливість, щирість, відвертість у прояві почуттів, краса, привабливість, шарм, незважаючи на суспільну думку, що викликає у чоловіка бажання захоплюватися, оберігати та захищати жінку.

У понятті жіночності відображені нормативні еталони ідеальної жінки. На відміну від інших гендерних стереотипів жіночність не має стосунку до закріплених соціальних ролей та видів праці, отже до гендерної суспільної дискримінації.

Одяг і зовнішній вигляд[ред.ред. код]

У Західній культурі ідеал жіночного вигляду традиційно включає м'яке довге волосся, тонку чутливу шкіру, вузькі маленькі зап'ястя, відсутність волосся на тілі. Втім у інших культурах очікування щодо жіночного вигляду суттєво відрізняються. Наприклад, в багатьох куточках світу волосся під пахвами не сприймається нежіночно. У сучасній західній цивілізації поняття жіночність і тендітність дуже пов'язані, хоча в минулі епохи худорляві жінки сприймалися менш жіночними, аніж повні. Так само як рожевий колір сьогодні дуже чітко асоціюється із фемінністю, а у 1900-их рожевий був хлопчачим кольором, а блакитний — дівочим.

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Ким. Л. Гендерные стереотипы.
  • Кон И. С. Мужские исследования: меняющиеся мужчины в изменяющемся мире.