Жіночність

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Жіночність

Жіно́чність (фемінність) — етично-естетична категорія, сукупність особистісних, естетичних та соціально-психологічних якостей, які очікуються від жінки як зумовлені її організмом та природньо притаманні; нормативні еталони ідеальної жінки. Як один з основних гендерних стереотипів, жіночність стосується закріплених соціальних ролей та видів праці, у ній криються витоки суспільної дискримінації за статтю.

Ідеал жіночності[ред.ред. код]

Кроскультурні дослідження Маргарет Мід[ред.ред. код]

Поведінка та особистість[ред.ред. код]

Уявлення про ідеальну жінку можуть включати, наприклад, емоційність, ніжність, вразливість, щирість, відвертість у прояві почуттів, краса, привабливість, шарм, що викликає у чоловіка бажання захоплюватися, оберігати та захищати жінку.

Одяг і зовнішній вигляд[ред.ред. код]

У Західній культурі ідеал жіночного вигляду традиційно включає м'яке довге волосся, тонку чутливу шкіру, вузькі маленькі зап'ястя, відсутність волосся на тілі. Втім, у інших культурах очікування щодо жіночного вигляду суттєво відрізняються. Наприклад, в багатьох куточках світу волосся під пахвами не сприймається нежіночно. У сучасній західній цивілізації поняття жіночність і тендітність дуже пов'язані, хоча в минулі епохи худорляві жінки сприймалися менш жіночними, аніж повні. Так само як рожевий колір сьогодні дуже чітко асоціюється із фемінністю, а у 1900-их рожевий був «хлопчачим» кольором, а «блакитний» — дівочим.

Традиційні ролі[ред.ред. код]

Вплив ідеалу жіночності[ред.ред. код]

Практики краси та модифікаціі тіла[ред.ред. код]

Соціальні очікування та розлади харчової поведінки[ред.ред. код]

Індустрія моди[ред.ред. код]

Феміністична критика стереотипу[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • Ким. Л. Гендерные стереотипы.
  • Кон И. С. Мужские исследования: меняющиеся мужчины в изменяющемся мире.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Keng, Huay Pu. Long Neck Ring Wearing. www.huaypukeng.com. Процитовано October 22, 2017.