Заблоцький Мар'ян Богданович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Мар’ян Богданович Заблоцький
Mar"yan Zablots'kyy photo 1 1.jpg
Народився 21 вересня 1985(1985-09-21) (36 років)
Львів, Українська РСР, СРСР
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Національність Україна Україна
Місце проживання Київ
Діяльність політик
Alma mater Львівський торговельно-економічний університет (2006)
Науковий ступінь кандидат економічних наук (2011)
Посада Народний депутат України
Партія Слуга народу (з 2019)
Батько Заблоцький Богдан Федорович
Мати Заблоцька Любомира Михайлівна
У шлюбі з Литвин Тетяна

Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Мар'я́н Богда́нович Забло́цький (народився 21.09.1985 у м. Львів, Львівська область, Україна[1]) — український політик і економіст. Народний депутат України ІХ скликання. Колишній голова громадських організацій «Українське товариство економічних свобод» (УТЕС) та «Центр ефективного законодавства», колишній заступник голови «Української аграрної асоціації» (УАА).

Життєпис[ред. | ред. код]

  • Батько — Заблоцький Богдан Федорович, пенсіонер, у минулому — керівник кафедри регіональних досліджень Львівської комерційної академії.[джерело?]
  • Мати — Заблоцька Любомира Михайлівна, пенсіонерка, у минулому — вчителька англійської мови в середній загальноосвітній школі.[джерело?]

Освіта[ред. | ред. код]

  • 1992—2001 — Львівська спеціалізована середня школа з поглибленим вивченням іноземної мови.
  • 2001—2006 — Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії. Освітньо-кваліфікаційний рівень: спеціаліст. Тема дипломної роботи: «Структура та діяльність фондового ринку».
  • 2006—2007 — Інститут економіки та фінансів Львівської комерційної академії. Освітньо-кваліфікаційний рівень: магістр. Тема дипломної роботи: «Фундаментальний аналіз фінансових ринків з використанням сучасних інформаційних технологій».
  • 2007—2012 — Інститут регіональних досліджень при Національній академії наук України. Кандидат економічних наук. Тема кандидатської роботи — «Механізм розвитку фінансового ринку України».
  • червень 2011 — Віденський Економічний Університет (Австрія). тренінг з економетрики.
  • вересень 2011 — Ashridge Business School (Велика Британія). Тренінг з менеджменту (перша частина курсу MBA).

Кар'єра[ред. | ред. код]

Політична діяльність[ред. | ред. код]

На парламентських виборах 2019 року був обраний народним депутатом від партії «Слуга народу» , № 82 у списку[2][3].

У Верховній Раді увійшов до Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики, у якому зайняв посаду голови підкомітету з питань місцевих податків і зборів[4]. Також став членом Постійної делегації у Парламентській асамблеї ГУАМ та співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Чилі.

За 5 років законотворчої діяльності брав участь у розробці близько 50 проектів нормативних і нормативно-правових актів, 12 з яких прийнято Верховною Радою України VII та VIII скликання[джерело?].

Крім того, в якості Голови Громадської Ради при Комітеті ВРУ з питань податкової та митної політики спільно з народними депутатами запропонував понад 20 соціально значимих й ефективних для наповнення бюджету поправок до Податкового Кодексу України, прийнятих у 2016, 2017 та 2018 роках[джерело?].

Серед зазначених змін: створення єдиної бази даних місцевих податків, дерегуляція виноробної галузі, скасування пайової участі для об'єктів агропромислового будівництва та ін[джерело?].

Заблоцького пов'язують з лобіюванням тютюнових компаній і "соєвих поправок" у парламенті[5].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]