Завади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Зава́ди, Перешкоди, (рос. помехи, англ. hindrance, disturbance; нім. Hindernis n, Störungen f pl) — у системах автоматичного керування — сигнали або дії, що спотворюють корисний сигнал, який несе основну інформацію у

Аналоговий показ випадкових флуктуацій напруги

пристроях вимірювання, телевимірювання, зв'язку, САР і САК (САУ).

Вплив завади може призвести до значних помилок систем вимірювання.

РАДІОЗАВАДА, ЯКА УТВОРЮЄТЬСЯ В КОНТУРІ УЗЕМЛЕННЯ - Радіозавада, яка передається з одного кола в інше через спільний для них контур уземлення чи спільне коло повернення струму.


За своєю природою завади можуть бути детермінованими та випадковими.

Детерміновані завади

Приклад детермінованої завади — фон від джерела живлення змінного струму. За допомогою спеціальних конструктивних заходів, вплив детермінованих завад можна усунути. Вплив детермінованих завад на результати вимірювання, вираховують як систематичну похибку.

Випадкові завади

Джерелами випадкових завади є теплові шуми, похибки, які виникають під час перетворення сигналів. Випадкові завади описуються деякою випадковою функцією. Дуже поширене представлення випадкової завади як «білого шуму». Спеціальні схеми вимірювання враховують вплив адитивної та мультиплікативної та інші завади.

Суміжні поняття[ред.ред. код]

Завадостійкість — здатність технічного засобу працювати за призначенням без погіршення робочих характеристик при дії наявних електромагнітних завад.

Література[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]