Завод «Екватор»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Завод "Екватор"
Завод "Екватор"
Тип ПАТ
Засновано 1970
Штаб-квартира Миколаїв, вул. Декабристів, 60
Попередні назви нді "Тайфун", ПТО «Экватор»
Філії завод "Екватор" в Нижньому Новгороді
Ключові особи

Кантор Сергій Анатолійович - голова правління [1]

Неделько Юрій Євгенович - директор заводу.
Продукція вентиляційні системи
Чистий прибуток 11.7 млн грн. (2012р.)
Власний капітал 59.5 млн грн.
Співробітники 693[1]
www.zavod-ekvator.com

Завод Екватор — підприємство в Миколаєві, що спеціалізується на виготовленні систем вентиляцій, кліматичного обладнання, холодильників в основному (але не тільки) для суден і кораблів. Завод є лідером в своїй галузі в СНД.

Історія заводу[ред. | ред. код]

Історія підприємства починається з майстерні Миколаївського військово-морського будівельного бюро державного електротехнічного тресту. Це бюро виконувало електромонтажні роботи на суднобудівних заводах.

Внаслідок інтенсивного розвитку суднобудування і військового кораблебудування, виникла потреба в значних об'ємах монтувальних робіт, тому з цієї майстерні 1934 році було утворено ЕМТ — українське монтажно-виробниче підприємство Електромортрест. На ньому споруджувані судна і кораблі комплектувалися необхідними виробами. У свій час ЕМТ розробив і освоїв випуск розподільних щитів різних типів, суднових вентиляторів, машин регенерації повітря, настільних і стельових вентиляторів.

Під час війни завод був евакуйований спочатку під Астрахань, потім в Пермську область, де в незвичних для південців умовах суворої уральської зими (морози доходили до мінус 40-50 градусів) продовжував працювати на оборону. Після звільнення Миколаєва колектив повернувся до рідного міста, відновлювати виробництво.

У 1959 році на базі заводу створено науково-дослідний інститут «Тайфун», який проводив тепер і науково-дослідну роботу та проектування обладнання систем кондиціонування повітря і вентиляції. В 1970 році завод «Теплотехнік» і Центральний науково-дослідний і проектний інститут «Тайфун» об'єдналися, утворивши ПТО «Екватор». До 1991 року в об'єднанні випускалась широка номенклатура кліматичного обладнання для систем життєзабезпечення суден та кораблів. У 1995 році об'єднання реорганізовано в акціонерне товариство відкритого типу "Завод «Екватор» (з 2006 року — відкрите акціонерне товариство).

У 2007 році компанія відкриває завод в Нижньому Новгороді, який теж називається "Завод «Екватор», основним завданням якого є створення на території Російської Федерації сучасної виробничої та лабораторно-дослідницької бази, що дозволяє створювати нові зразки обладнання, що відповідають вимогам російських замовників.

За 85 років свого існування підприємство розвинулось від виготовлення простого суднового електрообладнання до створення систем життєзабезпечення атомних підводних човнів, спеціальних глибоководних апаратів і водолазних комплексів, обладнання кондиціонування і вентиляції повітря для кораблів і суден усіх типів і призначень, нафтогазовидобувних платформ.

Продукція[ред. | ред. код]

В першу чергу це різноманітне суднове устаткування вентиляції, кондиціонування та очищення повітря для систем життєзабезпечення суден та кораблів всіх класів та призначень: радіальні, осьові вентилятори; центральні та локальні кондиціонери в автономному та неавтономному виконанні; теплообмінні апарати (повітронагрівачі, повітроохолоджувачі, теплоутилізатори) під різні види енергоносіїв, повітряна арматура і т. д.

На сайті компанії вказано, що всі судна і кораблі виготовлені в СССР укомплектовані кліматичним обладнанням її виробництва.

Конструкторське бюро заводу розробило спеціальне обладнання для атомних (сейсмостійкі кондиціонерні системи) та теплових електростанцій, кабін машиністів магістральних тепловозів та електровозів, купейних вагонів, підприємств фармацевтичної, харчової та переробної промисловості, сільського господарства. Для металургів виробляються кондиціонери для доменних кранів.

Серед клієнтів компанії — Чорноморський суднобудівний завод і десятки суднобудівних заводів в Росії, всі атомні електростанції України, ММК ім. Ілліча та інші великі мет.комбінати, Монетний двір НБУ та інші.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]