Задуха (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Задуха (2001) — роман американського письменника Чака Поланіка.

Зміст сюжету[ред.ред. код]

Задуха розповідає про кілька місяців з життя Віктора Мансіні і його друга Денні (з частими зверненнями до спогадів про дитинство Віктора).[1] Віктор ріс у приймах. Його матір позбавили материнських прав на дитину. Кілька разів мати викрадала Віктора від прийомних батьків. Їх одразу ловили, і дитина знову переходила під опіку організації з прав дитини.

У час, який описує книга, Віктор є чоловіком приблизно 25 років, який закінчив медичну школу, щоб підтримувати його матір, яка перебуває в будинку для людей похилого віку. Він не може надавати матері допомогу, яку вона має в будинку, тож стає прикидатися, щоб заробити грошей. Його акторство полягає у тому, що він ходить до ресторанів, де посеред обіду зумисно давиться їжею. Коли хтось підходить допомогти (здійснює маневр Хеймліха), Віктор випльовує їжу і дякує за порятунок його життя. Потім він розповідає про матір і свою неспроможність оплачувати її чеки. Люди стають такими жалісливими до нього, що дають йому гроші, надсилають йому листи і листівки із питаннями про здоров'я матері, і навіть продовжують слати йому гроші.

Поки Віктор був ще дитиною, мати розповіла йому про численні теорії змови і незрозумілі події зі світу медицини, що стурбувало і налякало його Через його численні переїзди з одного будинку опікунів до іншого Віктор не вміє підтримувати міцні стосунки з жінками. Тому Віктор отримує сексуальне задоволення від жінок з груп підтримки статевого потягу.


Виноски[ред.ред. код]

  1. Поланік, Чак (11 червня 2002). Задуха. Anchor. ISBN 0-385-72092-0. 

Посилання[ред.ред. код]


Література Це незавершена стаття про літературу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.