Зайнаб бінт Джахш

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іслам · Мухаммед · Агль Байт

Умм-аль-Мумінін
Матері правовірних Дружини пророка Мухаммеда

Хадіджа бінт Хувайлід

Сауда бінт Зама

Аіша бінт абі Бакр

Хафса бінт Умар

Зайнаб бінт Хузайма

Умм Салама бінт Абу Умая

Зайнаб бінт Джахш

Джувайрія бінт аль-Харіс

Райхана бінт Зейд

Сафія бінт Хуяй

Рамля бінт Абу Суф'ян

Марія аль-Кібтія

Маймуна бінт аль-Харіс

Зайнаб бінт Джахш († 642) (араб. زينب بنت جحش‎) — одна з дружин пророка Мухаммеда, мати правовірних. Одна з перших мусульманок. Зайнаб її назвав Мухаммед, до цього її звали Барра.

Барра була серед перших переселенців з Мекки до Медини. Вона не була одруженою, тому Мухаммед хотів одружити з нею свого вільновідпущеника та прийомного сина Зайла ібн Харісу. Цим він хотів ліквідувати язичницькі традиції, згідно з якими вільна жінка не могла вступити в шлюб з колишнім рабом. Барра та її брати були проти цього шлюбу. Одначе Мухаммеду в цей час була надіслана коранічна сура (33: 36), відповідно до якої йому не дозволялося суперечити. Тому Барра погодилась на цей шлюб. Він виявився нетривалим і за рік закінчився розлученням. Мухаммеда дуже збентежив розрив цього шлюбу. Він вирішив сам одружитися з Зайнаб, та не міг цього зробити через язичницькі звичаї, які забороняли одружуватися з колишньою дружиною свого прийомного сина. У цей час Мухаммед отримав нове «одкровення», у якому цей звичай скасовувався (Коран 33: 37-40). Після цього Мухаммед одружився з Зайнаб. У результаті цього шлюбу Мухаммед своїм прикладом закликав мусульман зректися язичницьких традицій минулого.

Шлюб Мухаммеда та Зайнаб відбувся у 627 р. Їй тоді було близько 35 років.

За мусульманськими переказами Зайнаб була побожною жінкою, багато часу проводила в молитвах та постах. Вона також була дуже працьовитою.

Зайнаб бінт Джахш була першою дружиною Мухаммеда, що померла після його смерті (у Медині, коли їй було 53 роки)

Джерела[ред. | ред. код]