Закон Японії про національний прапор і національний гімн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Закон Японії про національний прапор і національний гімн
Imperial Seal of Japan.svg
Скорочено Закон Японії про національні прапор і гімн[1]
Номер № 127 від 13 серпня 1999
Чинність Чинний
Тип Громадський
Зміст встановлення національного прапора і гімну
Дотичні Закон про девіз правління
Посилання Текст закону

Закон про національний прапор і національний гімн (яп. 国旗及び国歌に関する法律, こっきおよびこっかにかんするほうりつ, коккі ойобі кокка ні кансуру хоріцу) — закон Японії № 127 від 1999 року, який визначає національні прапор і гімн країни. Набув чинності з моменту проголошення 13 серпня 1999 року.

Короткі відомості[ред. | ред. код]

«Закон Японії про національний прапор і національний гімн» був прийнятий 22 липня 1999 року на 47-й сесії Палати представників японського Парламенту 145-го скликання[2]. Законопроєкт підтримали 403 депутати із 489 присутніх[3] 9 серпня того ж року «Закон» остаточно затвердила парламентська Палата радників. Його підтримали 166 депутатів із 237 присутніх[4]. Документ набув чинності з дня оголошення — 13 серпня[5].

«Закон» затвердив за сонячним прапором Японії і піснею «Кімі ґа йо» статус національного прапора і національного гімну. До прийняття закону сонячний прапор і «Кімі ґа йо» де-факто використовувалися як прапор і гімн країни в Японії та за кордоном. Традиційність використання обох символів вимагала юридичного закріплення, що було здійснено прийняттям «Закону»[5].

У 1950 —1990-х роках в японському суспільстві точилася дискусія щодо недоречності використання сонячного прапора та «Кімі ґа йо» як державних символів демократичної Японії. Ліві та ліво-центритські політичні сили сприймали їх як атрибути імперіалізму та мілітаризму. На противагу цьому японський уряд і право-центристські організації заперечували негативні конотації символіки, намагаючись культивувати повагу до них у молодого покоління. Прийняття «Закону Японії про національний прапор і національний гімн» поклало край цій дискусії.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. яп. 国旗国歌法, こっきこっかほう, коккі кокка хо.
  2. Протокол засідань 47 сесії Палати представників Парламенту Японії 145 скликання // Офіційна сторінка Палати представників Японії
  3. За законопроєкт висловилися 260 депутатів Ліберально-демократичної партії, 45 депутатів Демократичної партії, 52 депутатів партії Комейто, 38 депутатів Ліберальної партії. Проти законопроєкту виступили усі 26 членів фракції Комуністичної партії і усі 14 депутатів Соціалістичної партії.
  4. Результати голосування по законопроєкту про національний прапор і національний гімн в Палаті радників Парламенту Японії 145 скликання // Офіційна сторінка Палати радників Японії
  5. а б Закон Японії про національний прапор і національний гімн // Енциклопедія Ніппоніка: в 26 т. 2-е видання. — Токіо: Сьоґаккан, 1994—1997.

Джерела[ред. | ред. код]

Закон Японії про національний прапор і національний гімн // 『日本大百科全書』 [Енциклопедія Ніппоніка]. — 第2版. — 東京: 小学館, 1994—1997. — 全26冊. (яп.)

Посилання[ред. | ред. код]