Закревські

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Закревські — давній козацько-старшинський рід, започаткований генеральним бунчужним Йосипом Лук'яновичем Закревським. Він був простим кравцем (закройщиком), звідки, вірогідно, й походить його прізвище, але завдяки шлюбу в 1739 році з Ганною Розумовською (на той час також простою козачкою, однак вже незабаром її братам Олексію та Кирилу вдалося досягти величезного впливу при дворі імператриці Єлизавети Петрівни, отримавши графський титул) він зробив карколомну кар'єру в Гетьманщині: від шевця, що став козаком, до генерального бунчужного.

  • Його син Андрій Йосипович Закревський (1742—1804) був директором Академії мистецтв (засн. 1783) та головою Медичної колегії у Петербурзі (1789).
  • У культурно-науковому середовищі прізвище Закревський насамперед пов'язується з Гнатом Платоновичем (1839—1906) — прокурором Харківської судової палати і сенатором, автором праці «Об учениях уголовно-антропологической школы» (1893)
  • Микола Васильович Закревський (1805—1871) — історик, фольклорист, етнограф (народився в Києві в сім'ї міщанина, і його не слід плутати з полтавським дворянином Миколою Васильовичем 3акревським).
  • Нік Клегг — британський політик, нащадок роду Закревських, правнук Гната Платоновича Закревського.

Джерела та література[ред. | ред. код]