Закритий початковий код

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Закри́тий початко́вий код — програма, ліцензія якої не підходить під визначення відкритого програмного забезпечення. Як правило, це означає, що поширюються тільки бінарні (відкомпільовані) версії програми і ліцензія передбачає відсутність доступу до початкового програмного коду програми, що ускладнює створення модифікацій програми. Доступ до початкового коду третім особам, як правило, надається при підписанні угоди про нерозголошення.

Програмне забезпечення з закритим початковим кодом є пропрієтарним (власницьким) програмним забезпеченням.

Двозначність[ред. | ред. код]

Фраза «закритий початковий код» двозначна, оскільки вона може передбачати ліцензії, в яких початковий код програм недоступний. Однак якщо вважати її антонімом відкритого коду, то вона відноситься до програмного забезпечення, яке не підходить під визначення ліцензії відкритого ПЗ[en], що має дещо інший смисл.

Ліцензія Microsoft Shared source[en] — приклад ліцензії, при якій доступний початковий код, але не під відкритою ліцензією. Якщо закритий початковий код розуміти як ПЗ, яке не підходить під визначення відкритого ПЗ, то Shared source — приклад ліцензії закритого початкового коду.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]